Rozgonyi József Tartalom Elõzõ Következõ

DR. ROZGONYI JÓZSEF (MSZP): Tisztelt Elnök Asszony! Köszönöm a szót. Tisztelt Ház! Megszólíttattam, és szeretnék néhány dolgot tisztázni ezzel kapcsolatban.

Szó sincs arról, hogy a törvénytervezet valamiféle városi intézmény- kiüresítést szolgálna, éppen ellenkezõleg, hiszen beszéltem arról, hogy a 70. és 69. § tartalmazza azokat a garanciákat, amelyek egyetértés alapján az intézmenyeket a székhely településekhez engedik át. De nem is errõl akarok igazán szólni, hanem arról, amirõl Szöllõsiné képviselõtársam már beszélt, hogy igen, meg kell kérdezni az intézményben dolgozókat és mûködõket. Meg kell kérdezni azokat az iskolában dolgozókat, akiket - kis túlzással mondjam - mint egy labdát dobálnak, miután a normatívából nem képes kijönni a település, átteszi a megyébe, miután pénzügyileg lehetetlen helyzetbe került, miután nem tudja elvégezni a szükséges karbantartásokat. Ezt az állapotot meg kell szüntetni, és egyértelmûvé kell tenni a helyzetet.

Szintén igaza van Szöllõsiné képviselõtársamnak abban, hogy ebbõl a szempontból nem szabad presztízscsatáknak alávetni az intézményeket. Az elmúlt négy évben presztízscsaták folytak, a megyei városok szövetsége részérõl, a megyék részérõl és a városok részérõl. Ezt be kell fejezni! Elsõrangú az állampolgár érdeke, a felhasználó érdeke.

Én elvileg közelítettem a kérdést, tehát azt mondom, hogy ha térségi felhasználó van, akkor igenis meg kell fontolni az intézmény térségi fenntartását. A nemzetközi gyakorlat is azt mutatja - például Dániát említem - , hogy egyáltalán nem okoz gondot, ha például a szakképzõ intézmények vagy egyáltalán a középiskolák középszinten vannak - pedig ott nem volt tanácsrendszer, és nem volt kommunizmus, ha jól tudom. Köszönöm szépen. (Taps a bal oldalon. - Kövér László: Szerencséjük volt!)

Tartalom Elõzõ Következõ

Eleje Homepage