Csehák Judit Tartalom Elõzõ Következõ

DR. CSEHÁK JUDIT, a szociális és egészségügyi bizottság elnöke: Tisztelt Elnök Úr! Kedves Kis Gyula Képviselõtársam! Tisztelt Ház! Jelentem Kis Gyula képviselõ úrnak, hogy én még a mellékhelyiségbe sem megyek el az õ szónoklata alatt, ha nem áll módomban televízión követni az õ mondandóját. Most azonban nem eme helyen voltam, hanem frakcióelnökségi ülésen, éppen ellenzéki képviselõtársaink által megfogalmazott kompromisszumos javaslatokon vitatkoztunk - de ez idõ alatt is hallgattam képviselõ úr hozzászólását.

Azért is figyeltem különösen hozzászólására, mert azt gondoltam, beszámolója arról fog szólni, hogy az ellenzéki képviselõkkel milyen egyetértésben tudtunk módosító indítványokat megfogalmazni a parlamenti bizottságban, hiszen - ahogy képviselõ úr is fogalmazott - egy tartózkodás mellett egyetértettünk abban, hogy a városoknál maradjanak a városi tulajdonban levõ kórházak, és ezt a javaslatunkat az elõterjesztõ is elfogadta. Nincs tehát arról szó, hogy egy ellenzéki módosító indítvány nem érvényesülhet, hiszen ebben egyetértõ volt a bizottság álláspontja.

Nem volt vita köztünk a gyógyszertárak ügyében sem, hiszen valamennyien biztosítékokat kerestünk. Szeretném azonban elmondani, hogy a gyógyszertárakra vonatkozó javaslatokat ellenzéki képviselõk nyújtották be, nem az elõterjesztõ kívánt az önkormányzati törvényben foglalkozni a gyógyszertárak ügyével. Valamint azt is szeretném képviselõtársam emlékezetébe idézni, hogy épp a volt kormány és az elmúlt koalíció volt azon az állásponton, hogy ne kerüljenek az önkormányzatok tulajdonába a gyógyszertárak, hanem maradjanak az ÁVÜ-nél.

(10.20)

Tehát most az ÁVÜ-t és a jelenlegi kormányt kárhoztatni azért, mert gyógyszertárakat akar becsukni, elég furcsa dolog - legalábbis úgy gondolom, ez nem a jelenlegi koalíció és a jelenlegi kormány felelõsségi körébe tartozik.

Abban - befejezésként - természetesen egyetértek, hogy az orvosok ma még külön kasztot képviselnek, azonban úgy gondolom, hogy nem erõsíteni kellene ezt a különállást. A magyar egészségügy, a magyar gyógyítás, az állampolgárok egészségének ügye azt kívánja, hogy a gyógyítás nyilvános legyen. Ne egy zárt kaszt belügye, szakmai szabályai határozzák meg a döntéseket, hanem nyilvánosság elõtt szülessenek.

Nem félek tehát attól, hogyha egy kétharmados törvényben az önkormányzatok vezetõi kinevezési jogosítványai fogalmazódnak meg, hiszen abban is egyetértettünk, hogy el fog majd készülni egy külön törvény, amelyik a speciális eljárási szabályokat tartalmazza.

Egyetértés van tehát közöttünk, képviselõtársaim, ezért én nem személyes megtámadtatás címén, hanem az egyetértés okán kértem szót, és mondtam el mindezt, Kis Gyula képviselõtársammal összhangban. Köszönöm a figyelmüket. (Taps. - Dr. Kis Gyula József szólásra jelentkezik.)

Tartalom Elõzõ Következõ

Eleje Homepage