Elnök Tartalom Elõzõ Következõ

ELNÖK: Tisztelt Frakcióvezetõ Úr! Az észrevételével kapcsolatban két megjegyzésem van.

Az egyik az, és ez nem is baj, hogy elõjött, mert többször van olyan igény, hogy szavazzunk bizonyos ügyrendi természetû ügyekben. Nos, a Házszabály kifejezetten megmondja azt, hogy milyen kérdésekben lehet és kell az elnöknek ügyrendi kérdést szavazásra bocsátani. Nincs olyan szabály, hogy minden vitás ügyrendi kérdésben szavazás van; már csak azért sincs, mert akkor minek van az alkotmányügyi bizottságnak ügyrendi kérdésekben hatásköre.

De külön magyarázat nélkül a Házszabályban konkrétan benne vannak azok az esetek, például, ha az elnök nem ad szót, akkor fordulhat a képviselõ felülbírálat végett nyomban a plénumhoz - vagy vannak más esetek is -, de konkrétan meghatározott esetekben lehet ügyrendi kérdésekben szavazni, a Házszabály alkalmazásában nem. Ott kétségtelenül az elnökön van a felelõsség, hogy jó döntést hoz-e vagy sem. Ez az egyik. Jelen esetben sem írja elõ azt a Házszabály, hogy egy ilyen ügyrendi indítványt szavazásra bocsássak.

A másik: az alkotmányügyi bizottságnak ezt a kérdést kiadva nekem meg sem fordul a fejemben, hogy az alkotmányügyi bizottság munkája hátráltatja az ülést. A mai napon kedd van. Az alkotmányügyi bizottságnak ezen a héten módja van megtárgyalni ezt a kérdést, és természetesen a feladat megjelölését én úgy is értem, hogy az alkotmányügyi bizottság állásfoglalását olyan idõben alakítsa ki, hogy az egyébként ennek a törvénynek a tárgyalását önmagában ne hátráltassa és ne akadályozza. (Taps a jobb oldalon.)

Hat név van, kérem, a monitoron... Ügyrendi kérdések szintén? (Közbeszólások: Igen.) Tessék, akkor Torgyán József, ügyrendi kérdésben.

Tartalom Elõzõ Következõ

Eleje Homepage