Kiss Péter Tartalom Elõzõ Következõ

KISS PÉTER munkaügyi miniszter: Tisztelt Képviselõ Úr! Nem vagyok abban biztos, hogy pontosan idézte ezeket az említett urakat. Ugyanakkor én is egyetértek azzal, ami a konkrét helyzetet illeti, hogy a rendes, tisztességes munkáltatók és tulajdonosok vannak többségben.

Azzal értek egyet e konkrét üggyel kapcsolatban is, amit éppen ma délben Kapuvári József, a Húsipari Dolgozók Szakszervezetének elnöke nyilatkozott, miszerint minden cégüknél, amely privatizált cég a húsiparban, immáron rendelkeznek kollektív szerzõdéssel. Úgy nyilatkozott - idézem: "Elfogadnak bennünket tárgyalópartnernek, korrektek, rendezettek a munkakapcsolataink, ami természetesen nem azt jelenti, hogy vitáink, feszültségeink nincsenek - ami mindenütt van a munka világában. Ez azonban odáig nem vezethet - úgy ítéli meg -, hogy a szekszárdihoz hasonló helyzet bármelyik vállalatuknál elõfordulna, tekintettel arra, hogy - ahogy fogalmaz - a privatizáció befejezõdött, a tulajdonosi kör, amely kialakult, döntõ részben magyar, de a külföldiekkel sincsenek ilyen jellegû problémáink - ahogy õ nyilatkozik. - Bérviták vannak, elõfordul sztrájkfenyegetés, de demonstráció, üzemen kívüli megmozdulás nem várható" - így ítéli meg, ezt mondta el. S én is ezt tartom általánosnak a mai munkaügyi állapotainkat illetõen.

Nos, mi az, amit tudunk tenni? Ehhez kérem is képviselõ úr támogatását. Akkor, amikor a munka világa intézményrendszerét szándékozunk erõsíteni, például a munka törvénykönyve szabályozását a hónap végén behozzuk a Ház elé, akkor támogató szavazatával azokat az intézményeket segítheti erõsödni, amelyek a munkavállalói érdeket egy ilyen átmeneti világban is segítik garantálni, védeni, s mi erre fogunk javaslatot tenni még a hónap végén. Hiszen a kormány a napokban tárgyalja a törvénymódosítást, a parlament feltehetõleg márciusban kezd bele.

Ami a konkrét ügyet illeti, arra egy percben szeretnék majd reflektálni. (Taps a kormánypártok padsoraiban.)

Tartalom Elõzõ Következõ

Eleje Homepage