Balsay István Tartalom Elõzõ Következõ

BALSAY ISTVÁN (Fidesz): Köszönöm a szót, tisztelt elnök asszony, és köszönöm a hozzászólásokat. Nincs annál rosszabb, mint amikor kevesen vagyunk a parlamentben és egymás mellett elbeszélünk, ezért tartom fontosnak ezt a vitát.

A statisztikai vonzáskörzetekkel kapcsolatosan elnök úr megjegyzésére azt szeretném mondani, hogy megjelentek a megyei '95-ös statisztikai évkönyvek. Sõt, minden megyérõl megjelentek a '96. elsõ háromnegyed évének évkönyvei. Ezek a statisztikai vonzáskörzetek mutatóit, mindegyiket tartalmazzák. Én nem ezekkel vitatkozom, hogy ne lehetne átfogó képet kapni ezekbõl. Én azzal vitatkozom, amikor én Mór térségének fejlõdési programját figyelem, és látom, hogy milyen átnyúló határok vannak Oroszlány, Kisbér térségében. Azokkal vitatkozom, akik nem látják, hogy Enying, Siófok vonzáskörzete megyehatáron átlépõ kistérséget alkot. Azzal vitatkozom, aki Tatabánya- külsõt, Szárligetet - ez Tatabánya-külsõ -, amely Fejér megyéhez tartozik, tehát ezt a vonzáskörzetet nem együtt ábrázolja és gondolja át a fejlesztések terén - és ez nem közigazgatási kijelentés, amit mondtam. Ezeknek együtt kell lélegezniük, együtt kell gondolkodniuk. Nem pedig megyei statisztikai vonzáskörzetek szerint.

Az innovációval kapcsolatos megjegyzését köszönöm. Én is így gondolom, csak az általam felírt gondolatokban nagy léptekkel próbáltam szaladni.

A fenntartható fejlõdéssel kapcsolatban pedig azt szeretném mondani, hogy ha egy gáztársulás értékesítésébõl képzõdõ forrás vagy a vissza nem térítendõ támogatásból képzõdõ forrás ugyanannál a településnél marad, és õ - mondjuk - egy olyan tornaterem építéséhez használja ezt fel, amelynek a fûtéséhez ezt követõen jelentõs források szükségesek, akkor ez a térség mindig megmarad a támogatandók körében. Egyetértek azzal, hogy minden térségnek kell egy közösségi ház. A fenntartható fejlõdésnél egy ilyen példával szerettem volna rávilágítani.

Még egy gondolatot az iparûzési adóval kapcsolatban, bocsánatot kérek. Nagyon fontos, az iparûzési adó is az önkormányzatok olyan bevételi forrása, amellyel õk a területpolitikájukat, a várospolitikájukat, a községpolitikájukat tudják kifejteni. Azaz, ha a mentességek rendszerét valaki elveszi tõlük, ez beláthatatlan következményekkel jár.

(19.10)

Valóban, egy Százhalombatta, egy Paks vagy egy nagy nemzeti cég esetében érdemes gondolkodni, hogy hogyan lehet megosztani. (Az elnök a csengõ megkocogtatásával jelzi az idõ leteltét.) De ha valamelyik terület ezért tett, és attól elveszik, az véleményem szerint egyfajta kulákizmus visszajövetelét jelenti.

Köszönöm szépen a türelmét, elnök asszony.

Tartalom Elõzõ Következõ

Eleje Homepage