Demeter Ervin Tartalom Elõzõ Következõ

DEMETER ERVIN (MDF): Köszönöm szépen a szót. Tisztelt Elnök Úr! Tisztelt Képviselõtársaim! A Mol elnökének kinevezésekor nemcsak a Magyar Demokrata Fórum, hanem több parlamenti párt - köztük kormánypárt is - úgy értékelte, hogy politikai döntés született. Ekkor ezt a Magyar Szocialista Párt és képviselõi igyekeztek elhárítani, és azt mondták, hogy nem így történt. Úgy gondolom, ez a tény, hogy a lemondáskor a Szocialista Párt véleményét kéri ki a Mol jelenlegi elnöke, egyértelmûen bizonyítja, hogy itt politikai döntésrõl van szó.

Ha vezetõváltásra kerül sor a Mol esetében, ebben a kormányzati ciklusban immáron harmadik alkalommal kerül erre sor, és ha valóban igaz, amit képviselõtársunk mond, hogy egy elsõ számú vezetõ felállása komoly gazdasági károkat okozhat, akkor a Szocialista Párt kormánya ezt már kétszer megtette, és lehet, hogy harmadszor is ilyen lépésre kényszerül.

A Magyar Demokrata Fórum képviselõcsoportja azért nem szavazta meg az összeférhetetlenségi törvényt, mert teljes mértékben diszkriminációt tettek a magántulajdon és az állami tulajdon között. Ez az eljárás alkotmányosan is vitatható; ezt a viták során több alkalommal kifejtettük. Nem is értem, hogy Szekeres Imrének ezek az érvek nem tûntek fel.

Végezetül engedjék meg, hogy felhívjam a tisztelt képviselõtársaim figyelmét az alkotmányra. Nevezetesen a 3. § (3) bekezdésére, mely szerint "pártok közhatalmat közvetlenül nem gyakorolhatnak". Ennek megfelelõen egyetlen párt sem irányíthat semmiféle állami szervezetet. Nem szeretnénk, hogyha a Magyar Szocialista Párt központi bizottságában dõlne el, hogy ki lesz a Mol elnöke vagy ki nem lesz a Mol elnöke, mert akkor egyéb gazdasági kérdések is idekerülhetnek, melyek nem ide valók. (Derültség az MSZP soraiban.) Nagyon reméljük, hogy az alkotmány keretei között önök megfelelõ megoldást találnak. Köszönöm a figyelmüket. (Taps az MDF soraiban.)

Tartalom Elõzõ Következõ

Eleje Homepage