Torgyán József Tartalom Elõzõ Következõ

DR. TORGYÁN JÓZSEF (FKGP): Köszönöm a szót, elnök asszony. Tisztelt Képviselõtársaim! A Független Kisgazdapárt a demokrácia veszélyeztetését a demokratikus intézményrendszerek munkájának ellehetetlenülésében látja mindenekelõtt, tehát az olyan intézményrendszerek munkájának a megakadályozásában, mint például az Állami Számvevõszék munkájának a gátolása, vagy az Alkotmánybíróság munkájának ellehetetlenítése, vagy a parlamenti vizsgálóbizottságok munkájának ellehetetlenítése. Másrészt viszont úgy gondoljuk, hogy hozzátartozik a kérdéskörhöz a gazdaság tönkretétele és a lakosság tudatos félrevezetése is. Hiszen a közelmúlt eseményeibõl kontrollálhatják igen tisztelt képviselõtársaim, hogy például az agrárdemonstráció idejében kirobbant Postabank-ügy kapcsán és idejében az agrárdemonstráció még rendkívül egyszerû eszközökkel kezelhetõ lett volna, az kellett volna hozzá, hogy a miniszterelnök úr ne a bankelnök elé járuljon, hanem a magyar nép elé, értsen szót a magyar néppel. (Taps az FKGP padsoraiban.) Ebben az esetben, úgy gondolom, minden további nélkül megoldható lett volna az a problémasorozat, amely nem egyszerûen azt jelenti, hogy a magyar vidéki nép demonstrálni akar, hanem demonstrálni kénytelen akkor, ha a megélhetése nincs biztosítva.

Én a miniszterelnök úr számára elküldtem, a tisztelt Házhoz benyújtottam azt az intézkedési csomagot, amellyel a mezõgazdaság akut válságának kérdése kezelhetõ lett volna és azt is, hogy miként lehet a tartós válságot kezelni. Most ne csodálkozzanak azon, ha a miniszterelnök úr nem hajlandó a kérdés lényegét megérteni és megszüntetni, hogy végül is egy ilyen demonstrációsorozat indult az országban, amelynek - ismétlem - az eredendõjét, tehát az ellehetetlenült életkörülményeket kell megváltoztatni ahhoz, hogy ne kerüljön sor újabb demonstrációra.

A Független Kisgazdapárt felhívja a figyelmet arra, hogy ugyanakkor a magyar kormány sorozatosan csapja be a népet, nemcsak az agrárium dolgozóit, hanem hadd utaljak a Postabankra, hiszen egy idõben történt a két esemény. A miniszterelnök úr elment a Postabankba, azt a helyzetet próbálta érzékeltetni, mintha itt teljesen rendben lenne minden, és ma már teljesen világos, hogy nincs rendben semmi, hiszen egyes médiahíradások szerint a Postabank már a múlt év végén is kérte a konszolidációját, mi pedig megmondottuk, hogy a magyar népet kell konszolidálni, nem a bankokat. Tehát ha megtömik a magyar nép zsebeit, akkor tele lesznek a bankok pénztárai is pénzzel. Ebben az esetben nem kerül sor demonstrációkra. Most ne csodálkozzon senki azon, ha megint a Postabankot akarják megtömni pénzzel, titkos bankkonszolidációt akarnak végrehajtani, egy olyan helyzetet teremtenek, hogy az idõközben magánkézbe adott bank trezorjait akarják újra megtömni pénzzel, mert az alárendelt kölcsöntõkét nem is áttételesen, hanem közvetlen értelemben is bankkonszolidációnak nevezik, olyan bankkonszolidációnak, amelyet az állam finanszíroz.

Igen tisztelt képviselõtársaim, emlékeztetem önöket arra, hogy ugyanilyen játékot játszott a kormány a Budapest Banknál, ahol a 12 milliárd forintot illetõen azt állította, hogy az ideiglenes, késõbb kiderült, hogy nem ideiglenes, hanem végleges, és még meg is toldotta a 12 milliárdot néhány milliárddal. Az egyetlen eredmény, hogy a volt bankelnök és az ÁV Rt. volt elnöke - mint egymás házassági tanúi -

újabb, de most már hivatalosan is saját bankot alapítottak. Ne csodálkozzanak, hogy a nép ezt nem helyesli! Köszönöm a türelmüket. (Taps az FKGP padsoraiban.)

Tartalom Elõzõ Következõ

Eleje Homepage