Hegyi Gyula Tartalom Elõzõ Következõ

HEGYI GYULA (MSZP): Köszönöm szépen, elnök asszony. Tisztelt Ház! Számomra azt, hogy Magyarországon van-e sajtószabadság vagy nincs, õszintén szólva alapvetõen a magyar népnek, a magyar társadalomnak kell eldöntenie. Magam nem rohanok Amerikába ellenõrzõért azért, hogy hogyan áll a magyar sajtószabadság.

Amennyiben azonban Deutsch Tamásnak olyan fontos, hogy Amerikából kapjon az ellenõrzõjébe jó vagy rossz pontot, akkor elmondanék néhány kérdést. A Freedom House más összefüggésben - nem a sajtószabadsággal összefüggésben - például a szabadság egyik alapjogának tekinti azt, hogy egy adott országban termõföldet külföldiek vásárolhatnak-e vagy sem. Tavaly kimondta, hogy Magyarország nem tekinthetõ teljesen szabad országnak, mert külföldiek termõföldet nem vásárolhatnak. Azt mondom, egyetértek azzal, hogy külföldiek ne vásároljanak, és legfeljebb kapok én is egy rossz pontot a Freedom House-tól.

A másik kérdés a médiaprivatizációval kapcsolatos: az ellenzék egységes fellépésérõl beszélt; azt mondta, hogy az ellenzéki pártok így gondolják, úgy gondolják. Többek között a Független Kisgazdapárt az Alkotmánybírósághoz fordult, mert nem ért egyet a TV2 privatizációjával sem. Nem az én dolgom eldönteni: helyes-e vagy sem az, hogy privatizálják a TV2-t. Azonban nem tudom, ki hatalmazta fel önt arra, hogy az egész amerikai közvélemény és az egész magyar ellenzék nevében számon kérje azt, hogy a tv-csatornákat miért nem privatizálták. A magánvéleményem szerint egyébként Magyarországon a nemzeti kultúra jelen állása mellett továbbra is szükség van közszolgálati televízióra. Ha a magyar nyelvet egymilliárd ember beszélné, akkor más lenne a nemzeti kultúrához való viszonyunk, mint a jelen helyzetben. Köszönöm a figyelmüket. (Taps a kormánypártok soraiból.)

Tartalom Elõzõ Következõ

Eleje Homepage