Orosz István Tartalom Elõzõ Következõ

DR. OROSZ ISTVÁN (MSZP): Tisztelt Elnök Asszony! Tisztelt Képviselõtársaim! Nagy érdeklõdéssel hallgattam Gyõriványi Sándor képviselõ úr hozzászólását, akinek a szakértelme egyértelmûvé vált mindannyiunk elõtt a kérdés kapcsán, mint olyan sok más kérdésben is. Ha megjegyzésem van, az két részprobléma tulajdonképpen, amit engedjenek meg, hogy most elmondjak.

Az egyik az eredeti törvény 34. §-ának (1) bekezdése helyébe lépõ rendelkezés, amely azt mondja ki, hogy a kollektív szerzõdés egészének vagy egyes részeinek hatályát a munkaügyi miniszter, a felek együttes kérelmének megfelelõen, az egész ágazatra, alágazatra kiterjesztheti - tovább nem folytatom. Itt a betoldás az én olvasatomban nem más, mint "egyes részeinek hatályát" az együttes kérelemnek megfelelõen kiterjesztheti a miniszter. Én azt hiszem, ez pontosabb fogalmazás, mint a törvény eredeti szövegének fogalmazása, és nem történik más, mint ennek pontosítása, az egyes részei hatályának kiterjesztésében; továbbra is megtartja azt, ami szerepelt a törvényben, hogy a szerzõdést kötõ szervezetek az adott ágazatban reprezentatívnak kell hogy minõsüljenek.

A másik a háromnapos szabadsággal kapcsolatos. Igaz az, amit a képviselõ úr mond: valóban, ez alkalmas lesz arra, hogy mindenféle betegségeket az orvosi elõszobában az ember összeszedjen. Egyet azonban figyelembe kell venni: azt tudniillik, hogy ez a három nap idõnként úgy jelent meg, mint járandóság. Tehát nekem, dolgozónak jár még három nap, mert a három napot bejelenthetem szabadságként. (Az elnök a csengõ megkocogtatásával jelzi az idõkeret lejártát.) Én azt hiszem, a törvény ezt akarja módosítani, vagy ezt akarja kikerülni, hogy ilyen járandóságként (Az elnök a csengõ újbóli megkocogtatásával jelzi az idõkeret lejártát.) lehessen ezt a három napot kezelni.

Köszönöm szépen.

Tartalom Elõzõ Következõ

Eleje Homepage