Bauer Tamás Tartalom Elõzõ Következõ

BAUER TAMÁS (SZDSZ): Köszönöm a szót, elnök úr. Én azt hiszem, hogy még ha egy kicsit hosszúra nyúlt is ez a fölszólalásom, ennek minden perce nagyon hasznos volt, mert így együttvéve alkalmat adott arra, hogy Szájer Józsefet arra késztesse, hogy elmondja azt, miszerint a Fidesz ma is úgy gondolja, hogy országos igazságszolgáltatási tanácsra meg négyszintû bíráskodásra szükség van. Ugyanis a két héttel ezelõtti vitában a Fidesz akkori szónokának a húsz percben erre nem volt ideje, hogy ezt megtegye. És akkor egész másképp álltunk volna, állhatott volna hozzá a hallgatóság a kérdéshez.

És még egy dolgot: ha viszont úgy gondolja a Fidesz, hogy elvileg ezzel egyetért, csak éppen most nincs elõkészítve kellõképpen, akkor azt hiszem, elegendõ lenne a benyújtott törvényjavaslatokat elleneznie, és nem azt, hogy magában az alkotmányban benne legyenek ezek az intézmények. Azzal azonban, hogy az alkotmányban is ellenzi, világos, hogy csak szavakban képviseli azt az álláspontot '97-ben, amit '93-ban képviselt. És én errõl beszéltem, kedves Szájer József képviselõtársam!

Amit Szabad György mondott, én ezzel a dolog érdemét tekintve tulajdonképpen egyetértek. Tehát ezért is, mert egyetértek, ezért voltunk olyan sokan a kormánypárti frakciókban, akiket Isépy Tamás a "komoly" kategóriába sorolt, és akik három éven keresztül arra nyomtuk a kormányt és a többi frakciótársunkat, hogy mindaddig, ameddig erre egyáltalán esély van, tartózkodjék attól, hogy kétpárti alapon módosítsunk alkotmányt. De komolyan kérdezem Szabad Györgytõl: ha kiderült, hogy hiába, ha azt látjuk, hogy a 28 százalék és annak minden egyes része, mind az öt frakció semmiképpen nem hajlandó hozzájárulni egy e kormány által benyújtott alkotmánymódosításhoz, akkor mit csináljunk?

Köszönöm szépen. (Dr. Szabad György: Mélyebbre és messzebbre kell tekinteni!)

Tartalom Elõzõ Következõ

Eleje Honlap