Keller László Tartalom Elõzõ Következõ

KELLER LÁSZLÓ népjóléti minisztériumi államtitkár: Elnök Asszony! Tisztelt Ház! Kedves Képviselõtársam! Sorrendben szeretnék a kérdésein haladni. Elõször a konkrét példájára reagálva: a fõvárosi Szent Imre Kórház környéki területeken a múlt század végén számtalan keserûvizes forrás volt. A területek beépítése következtében a kutak felszámolásra kerültek, tekintettel arra, hogy közegészségügyi szempontból már nem megfelelõ minõségûek. A kórház területén mûködik Budapest egyetlen kénes vizû hévízkútja, amelyet klinikai vizsgálatok alapján minõsítettek gyógyvízzé 1990-ben. A kút felújítása megtörtént, a hasznosításra vonatkozóan tanulmánytervek készülnek.

A második kérdés: a kérdés általánosabb részére térve, a tárca a gyógyvízterápiás lehetõségeket természetesen ismeri, persze csak ha a kérdés nem arra irányul, hogy tudjuk-e azt, hol bukkanhat fel az országban gyógyvíz.

Végül a '98-as költségvetési évi terveket illetõen tudjuk, hogy a gyógyfürdõellátásokat igénybe vevõket - akik sok esetben szociálisan is támogatásra szorulnak - igen érzékenyen érintené a tb-támogatás mértékének csökkenése.

(16.00)

Ezért 1998-ban már nem tervezünk változtatásokat az 1997. július 1- jétõl életbe lépett rendszerben. Eszerint a gyógyfürdõ-szolgáltatás felírása vonalkódos vényre történik, amelyen fel kell tüntetni a gyógyfürdõ megnevezését, a rendelt kezelés kódszámát és mennyiségét. A vény az orvos által két példányban kitöltött kezelõlappal együtt érvényes. Ez a beutalási rendszer biztosítja egyúttal a hatékony ellenõrzést is, hogy csak a valóban indokolt esetben kerüljön sor a beutalásra. Ez a módszer viszont azt biztosítja, hogy a valóban rászorulók továbbra is százszázalékos támogatással részesülhessenek ebben az ellátásban. (Szórványos taps az MSZP padsoraiban.)

Tartalom Elõzõ Következõ

Eleje Honlap