Glattfelder Béla Tartalom Elõzõ Következõ

GLATTFELDER BÉLA (Fidesz): Köszönöm, elnök asszony. "Ez a törvénytervezet és a hozzá tartozó vita jó arra, hogy megtudjuk, ki és milyen módon védi a szent földet. A tudatlanság, az ország vezetésére való alkalmatlanság még mindig megbocsáthatóbb, mint az, ha tudatosan kiárulják a hazát." Ezek az SZDSZ képviselõinek szavai 1994. február 28-án a földtörvény vitájában a parlamentben - nem a miénk. Ezt azért tartottam szükségesnek itt felidézni, mert Bauer Tamás nemcsak a véleményünk megváltoztatásával, de újabban már torgyáni retorikával is vádol minket cikkeiben. Ajánlom figyelmébe korábban elmondott szavaikat.

Egyébként meglehetõsen furcsa azok részérõl a véleményváltoztatással kapcsolatos kioktatás, akik olyanokkal írnak alá közös módosító javaslatot, akikrõl még a választási kampányban - fontos kérdés volt ez akkor - azt állították, hogy semmilyen körülmények között nem fognak koalíciót kötni (Gyimóthy Géza: Így van! - Taps.), majd késõbb azt állították, hogy nem fognak velük koalíciót kötni akkor, ha abszolút többséget szereznek a parlamentben, és végezetül azt állították, hogy nem fognak velük koalíciót kötni akkor, ha Horn Gyula lesz a miniszterelnök. Mind a három tényezõ bekövetkezett, õk mégis koalícióra mentek. (Dr. Kristóf István: A földrõl beszéljél, Bélám!)

1994-ben négy ellenzéki párt egyeztette a földkérdésben álláspontját: a Fidesz, az SZDSZ, a Vállalkozók Pártja és az Agrárszövetség. Ebbõl három párt ma is azt vallja, amit akkor vallottunk, hogy a külföldiek számára a földtulajdonszerzést semmilyen körülmények között nem szabad megengedni. Ezért a Fidesz és a Vállalkozók Pártja részt vett az aláírások összegyûjtésében, hasonló nyilatkozatot tett az Agrárszövetség is. Aki nem vett részt, hanem az MSZP-vel tartott, az az SZDSZ volt, nem pedig mi. (Gyimóthy Géza: Helyes! - Taps az ellenzék soraiban.)

Tartalom Elõzõ Következõ

Eleje Honlap