Takács Péter Tartalom Elõzõ Következõ

DR. TAKÁCS PÉTER (MDF): Köszönöm a szót, elnök asszony. Tisztelt Képviselõtársaim! Valahogy úgy érzem, hogy egy kicsit nagyobb empátiával és tisztelettel kellene kezelni a népszavazás kérdését, mind a NATO-ügyben, mind a földtulajdonlás ügyében, mint jelenleg teszi ezt a parlament - különösen a másik oldal. (Moraj és derültség a kormánypártok soraiban. - Közbeszólás az SZDSZ soraiból: Zétényi...!)

Államtitkár úr és az SZDSZ képviselõi rendszeresen megismétlik, hogy kiskorúak és halott személyek írták alá abból a 330-340 ezer aláírásból azt a két-háromszázat... (Közbeszólás balról: Azok nem írták alá, nem?!) - vagy azok nevében írták alá... Azért tételezzük föl, hogy nem az aláírás-szervezõk manipulálták azokat az embereket, akik így akartak gátat vetni egy népakarat megnyilvánulásának!

200 ezer aláírás hitelesen mégiscsak összegyûlt. Ezt nem lehet lesöpörni a parlament asztaláról semmiféle jogi csûrcsavarással! És ha egyszer ebben a kérdésben népszavazást kell tartani, akkor a népszavazás után a parlamentnek úgyis meglesz a feladata, ha törvényt kell módosítani, ha nem kell törvényt módosítani, akkor is. Fölösleges elõtte akár azokat az embereket elidegeníteni a közvetlen politizálás lehetõségétõl, akik a NATO-ra is szavazni akarnak és a földre is szavazni akarnak! Mert félõ, hogy ezzel a jogi játékkal elidegenítjük az embereket a demokratikus politizálástól, és visszaáll az a helyzet, hogy majd 320-340 ember ilyen vagy olyan módon bekerül ebbe a parlamentbe, és mindent el fog dönteni, amikor egy olyan demokrácia felé megyünk, és a NATO-ra adott szavazattal olyan demokráciát akarunk, ahol ezeknek a választópolgároknak igenis, akár választáskor, akár népszavazáskor, döntõ súlyuk van.

Köszönöm szépen a figyelmet. (Szórványos taps az ellenzéki pártok soraiban.)

Tartalom Elõzõ Következõ

Eleje Honlap