Torgyán József Tartalom Elõzõ Következõ

DR. TORGYÁN JÓZSEF (FKGP): Köszönöm a szót, elnök úr. Tisztelt Képviselõtársaim! A napirend elõtti felszólalásomnak akár azt a címet is adhattam volna, hogy "APEH-offenzívától a demokrácia elleni általános offenzíváig". Ugyanis ma 2000 kisvállalkozó és hozzávetõlegesen 500 valamivel nagyobb vállalkozó társadalombiztosítással kapcsolatos helyzetét, a befizetéseket és a befizetések elmaradását kezdik vizsgálni.

Természetesen a Független Kisgazdapárt nem általában az ellenõrzés ellen... (Közbeszólások: Á, dehogy!) emeli fel a szavát, hanem az ellenõrzéssel való visszaélés és a megfélemlítés ellen emeljük fel a szavunkat. Hiszen ebben az évben a demokráciával való visszaélés a Független Kisgazdapárt megítélése szerint akkor kezdõdött, amikor a gazdademonstrációra nem figyelt fel kellõ tisztelettel a kormányzat, és a gazdademonstráció ellen lépett fel. De nyáron folytatódott a kisemberek elleni zaklatáshadjárat akkor, amikor 73 ezer kényszervállalkozót számoltattak el a személyes kiadásaikról, novemberben pedig 40 ezer családot kívánnak majd oly módon zaklatni, hogy megjelennek az APEH és a tb ellenõrei, hogy feldúlják a családok nyugalmát... (Zaj. - Közbeszólások: Jaj! Ugyan!), és megszégyenítsék a szülõket a gyermekeik elõtt, hogy azt vizsgálják, vajon a családi pótlékot a családra fordították-e avagy sem.

A cél egyértelmûen annak a kimutatása, hogy még ez a csekélyke családi pótlék sem jár a családoknak, nyilvánvaló tehát, hogy itt a társadalom és a demokrácia elleni újabb támadásról van szó. Miközben a feketegazdaság virágzik, a kisembereken kívánják mindazt behajtani, amit a feketegazdasággal szemben elnéznek, eltûrnek.

De a demokrácia sérelme nem áll meg, igen tisztelt képviselõtársaim, a mezõgazdasági õstermelõknél, nem áll meg a kényszervállalkozók és a családosok családi pótlékkal kapcsolatos szorongattatásánál, hanem november 3-án már nyílt, brutális erõszak alkalmazásától sem riadtak vissza. Hiszen az SZDSZ miniszterelnök- jelöltjének parancsára már nemcsak a magyar embereket, a földért aggódókat bilincselték meg és... (Közbeszólások: Jaj!) vonszolták el, gumibotozták meg, hanem a magyar nemzeti zászló, nemzetünk szent megjelenítõje ellen is felléptek, mert hiszen akinél piros-fehér-zöld zászlót láttak, ott dühödt támadást indítottak a piros-fehér-zöld zászló ellen. (Zaj, felzúdulás a kormánypártok soraiban.)

Kérem, hogy ez mennyire így van - az SZDSZ miniszterelnök- jelöltjének ma reggeli tévébeli állításával szemben -: nemcsak Pongrátz Gergellyel, a nemzeti hõssel szemben jártak el brutálisan a nemzeti zászló jelenléte miatt, hanem a földért aggódó és korábban e Házban ülõsztrájkot folytató Izsó Mihály képviselõtársunkkal szemben is. (Zaj. - Közbeszólás: És hol van? Hol folytatja az ülõsztrájkot?) Tehát most már több tényt tudunk bizonyítékként felhozni azzal kapcsolatban, hogy a szent magyar zászló eltávolítására szólítottak fel, és amikor a magyar zászlót eltávolítani nem voltak hajlandók, akkor alkalmaztak brutális erõszakot, akkor léptek fel most már nemcsak a demonstrálók ellen, hanem a demonstrálók eszmeiségét kifejezõ nemzeti zászlók ellen is. (Zaj.)

(15.10)

Az év elejei gazdatüntetés miniszterelnöki lekezelésétõl eljutottak tehát a földért felvonulók fizikai bántalmazásáig, ahol a magyar zászlóktól féltek a legjobban, ugyanúgy, mint korábban, Grósz Károly idején, amikor sem a magyar zászlónak, sem a magyarnak a magyar földön megállása nem lehetett.

Köszönöm a megtisztelõ türelmüket. (Taps az Független Kisgazdapárt soraiban.)

Tartalom Elõzõ Következõ

Eleje Honlap