Varga István Tartalom Elõzõ Következõ

DR. VARGA ISTVÁN (MDF): Köszönöm a szót, elnök úr. Tisztelt Elnök Úr! Tisztelt Országgyûlés! A választópolgárok alaposan megismerték a távozó kormányt, hisz 1994 óta a rádióban, a televízióban és a sajtó túlnyomó többségében azt próbálják elhitetni az emberekkel, hogy nincs másik alternatíva, egyedül és kizárólag a most hatalmon lévõ koalíció tudja - Horn Gyula szavaival - rendbe tenni az ország dolgait.

Ennek az egyoldalú propagandának a másik fontos eleme, melyet felkent politológusok és közvélemény-kutatók sugallnak: 1998. május 10-én csak az az eredmény születhet, hogy az MSZP újból megnyeri a választásokat, legfeljebb az a kérdés, hogy egyedül tud- e kormányozni, vagy jól bevált, régi harcostársával: a Szabad Demokraták Szövetségével.

Tudomásom szerint a polgárok alkotmányban biztosított joguknál fogva május 10-én fogják eldönteni, hogy ki vezesse az országot, és a gyõzelmi fanfárok megfúvása azért is idõ elõtti, mert hivatalosan el sem kezdõdött a kampány.

Meggyõzõdésünk, hogy a polgárok két alapvetõ szempontot vesznek figyelembe, amikor döntésüket meghozzák. Egyrészt leltárt készítenek arról, hogyan éltek az elmúlt négy évben, és bizonyára nem feledkeznek meg arról, hogy reáljövedelmük 15 százalékkal csökkent, kilátástalan helyzetbe került hárommillió nyugdíjas, ellehetetlenültek a családok, történelmi mélypontra zuhant a születések száma, elszegényedtek az önkormányzatok, kritikus helyzetbe került a népegészségügy, tovább nõtt a társadalombiztosítás deficitje, a lakosság egyharmada a létminimum alatt tengõdik, 50 százaléka a létminimum körül él, és 150 ezer iskolás gyerek éhezik.

A nagy propagandával bejelentett államháztartási reform elmaradt, a gazdasági és korrupciós botrányok egymást érik, s megrendült a közbiztonság. Az emberek tudják, hogy mennyi volt 1994-ben és mennyi most egy kiló kenyér, egy liter tej, s azzal is tisztában vannak, hogy ma olcsóbb Ausztriában tankolni, mint Magyarországon.

A magyar lakosság 90 százaléka ma sokkal szegényebb, mint 1994- ben volt, 10 százaléka pedig indokolatlanul meggazdagodott. A polgárok szerint ugyanolyan átfogó és mély válságba süllyedtünk, mint a '80-as években.

A Magyar Demokrata Fórum szerint a most távozó kormány - választási ígéreteivel szemben - politizálása során a leglényegesebb dolgot felejtette el: az embert, a polgárt. Ezért úgy gondoljuk, hogy itt az ideje a változásnak, a jövõnket felölõ évek után csak az ellenzék képes felépíteni a polgári Magyarországot.

Olyan kiszámítható adórendszert kell bevezetni, amely a tisztességes többség gyarapodását tartja szem elõtt, s egyben hadat üzen a feketegazdaságnak és a korrupciónak.

Radikálisan csökkenteni kell a társadalombiztosítási járulékot is, mert ilyen magas terhek mellett lehetetlen a kisvállalkozások fejlesztése. Társadalmunk alapja a család (Dr. Takács Imre: Választási kampány!), ezért elengedhetetlen, hogy a családokat gyermekenként 36 ezer forint adókedvezmény illesse meg, s nem titkolt cél a fõállású anyaság intézményének újbóli bevezetése, mert enélkül a népesség tragikus fogyását képtelenek leszünk megállítani. Kórházbezárások helyett színvonalas és mindenki számára hozzáférhetõ egészségügyi ellátást kell biztosítani. Az esélyegyenlõség biztosítása érdekében tandíjmentességet kell nyújtani az egyetemi és fõiskolai hallgatóknak, mert enélkül a tehetséges, de szegény fiatalok soha nem jutnak be a felsõoktatási intézményekbe. (Közbeszólás balról: Ígérj még többet!) A hárommillió nyugdíjas honfitársunk délibábos ígérgetések helyett tisztességes nyugdíjat érdemel.

Összefoglalva: A polgárok biztonságra vágynak a mindennapokon. Köszönöm a figyelmüket. (Taps a jobb oldalon.)

Tartalom Elõzõ Következõ

Eleje Honlap