Tokaji Ferenc Tartalom Elõzõ Következõ

DR. TOKAJI FERENC (MSZP): Köszönöm szépen. Elnök Asszony! Államtitkár Úr! Tisztelt Ház! A magyar labdarúgó-közélet visszásságai az elmúlt idõszakban példátlanul súlyos, szinte megalázó kettõs vereséggel végzõdött Jugoszlávia-Magyarország válogatott mérkõzés után ismét reflektorfénybe kerültek. Nem múlt el olyan nap, olyan hét, hogy ne foglalkoztak volna az állapotokkal. Kétségtelenül egy sajátos folyamatnak vagyunk részesei, amelyben az alkalmatlanságnak, a tehetetlenségnek, az önös egyéni érdeknek a korrupcióval párosulva sikerült romba dönteni a világ egyik legnépszerûbb sportágát Magyarországon - ez idáig kevés nemzetnek sikerült.

Kérdésemben nem kívánok sportszakmai oldallal foglalkozni, viszont az APEH és a társadalombiztosítás szerepére ki kívánok térni. A sportegyesületek zöme ugyanis jelentõs köztartozással bír, azok megfizetésére részben képtelen, másrészt mások csak látszatbefizetéseket végeznek. Ezt támasztja alá, hogy egyes játékosok vásárlására költött milliós szerzõdéskötések ellenére a köztartozások nem kerülnek kifizetésre. Az adósság felhalmozódása évrõl évre növekszik. Úgy gondoljuk, a társadalom becsületes adófizetõi védelmében szükségszerû a jelenlegi gyakorlat felszámolása, enélkül ugyanis csak fenntartanánk és segítenénk a visszásságokat. Ma ott tartunk, hogy a játékos játékjogára például vagy a társadalombiztosítás nyújt be igényt, vagy pedig az APEH. Ha kicsit pikírt lennék, azt mondnám, ha ez a gyakorlat folytatódik, maholnap azt hallhatnánk a tévében és a rádióban, hogy a szombathelyi APEH csapata gyõzte le a békéscsabai társadalombiztosítás csapatát.

Úgy hiszem, ez az út nem járható, éppen ezért kérdésem a következõ: várható-e, hogy a jövõben általános gyakorlattá válik a játékoslefoglalás, vagy az pusztán figyelmeztetõ jelleggel történt.

Köszönöm szépen. (Taps.)

Tartalom Elõzõ Következõ

Eleje Honlap