Szigeti György Tartalom Elõzõ Következõ

DR. SZIGETI GYÖRGY (SZDSZ): Köszönöm a szót, elnök úr. Engem tulajdonképpen Toller László hozzászólása inspirált, hogy észrevételt tegyek. Én nagyon szeretném, de úgy látszik, hogy már elment a vita abba az irányba, hogy egyes pártok érzelmire veszik a dolgot. Egyet tudok mondani: ez a társadalmi vita már - nem '94- ben ültünk le egy asztalhoz, Surján Lászlónak mondom, õ legfeljebb akkor hívta meg az érintetteket a minisztériumba - '91-92-ben elkezdõdött, és folytatódik most is. Most már itt segéderõként megjelent a volt népjóléti miniszter, itt a politikai államtitkár, mindenki szinte meg akar szakadni, túlórázunk. Én nyolc éve vagyok itt, és tényleg nem szociális elkötelezettségembõl, hanem kényszerhelyzetbõl, egy kényelmetlen helyzetbõl, mert negyven éve a fogyatékos csoporthoz tartozom - ez egy megoldandó kérdés.

Amit biztatónak látok: ha a pártok egyeztetnek, és akarnak valamit, akkor biztos meg tudják ezt a kérdést oldani. Olyan törvényjavaslat van elõttünk, ami a Népjóléti Minisztériumban készült, az a szakértõi csapat dolgozott rajta, amelyik a korábbi ciklusban is.

Engem aggodalommal tölt el, hogy Toller László ezt az egész ügyet más irányba vitte el. Annyit azért meg kell jegyeznem, hogy a szociális érzékenység talán abban megmutatkozik, és demonstrálni is lehet, hogy ezt már '92 óta és folyamatosan folytatjuk. Tele van a padlás azzal, hogy írt Kovács Pál, hogy meglesz ez a törvény, írt Szabó György, írt Kökény Mihály, és most itt vagyunk a végkifejletben, hogy a nagy igyekezet mellett végül talán nem lesz törvény.

Ezt én nagyon sajnálnám. Egyelõre bizakodással tekintek a csütörtöki találkozó elé. Szerintem jó szándékkal meg lehet oldani. És ez oldaná meg azt, hogy ne kampánykérdés legyen. Mert mi lesz? Lesz március 16-án törvény, és utána a kampány errõl már nem szólhat. Köszönöm. (Taps a jobb oldalon.)

Tartalom Elõzõ Következõ

Eleje Honlap