BÉKI GABRIELLA (SZDSZ): Köszönöm, elnök úr. Úgy van, ahogy Gusztos Péter mondta, semmiképpen nem örülnénk, ha itt valamilyen túlhatalma keletkezne a rendőrségnek, ezért is tartjuk fontosnak, hogy erre a feladatra a rendőrök fel legyenek készítve, korszerű szemlélettel. Következésképp a hatályba léptetés határidejével kapcsolatban ez is egy jelentős érv arra, hogy nem lehet indulni ezzel a törvénnyel holnap. Igen, a rendőröket fel kell készíteni arra, hogy ne erőszakosan, esetleg ártva nyúljanak bele egy család életébe.

A jelzés pedig nemcsak a bántalmazottól jöhet. Az egyik szempont, ami ebben a kampányban érvényesül, hogy mindannyian figyeljünk oda, ne legyünk passzívak, adjunk jelzést, szomszédok, pedagógusok. Erről szól ez az egész folyamat, amit ez az országgyűlési határozati javaslat elindított.

Nekem is vannak problémáim, de én pontosan érzékelem, hogy a problémák zöme ezen a törvényjavaslaton túlterjeszkedik. Engem is rettentően foglalkoztat például a folytatás. Mert ez a szituáció, hogy valakit kiemelnek hosszabb vagy rövidebb időre, ez az idő valamikor letelik, valamikor folytatódik a közös életük, újra szóba kell egymással állni, döntést kell hozni, lehet, hogy válásról kell döntést hozni.

(20.00)

Mindenesetre azt gondolom, ahhoz is segítséget kell tudni majd biztosítani, hogy ők újra tudjanak egymással kommunikálni, és ebben a folyamatban nagyon nagy segítsége lehet a mediátori szerepnek, amiről ez a törvény nem szól, de nekünk, illetve az illetékeseknek már most foglalkozniuk kellene ezzel a kérdéssel.

Köszönöm, elnök úr.

Előző Következő

Eleje Tartalom Homepage