DR. MARTONOSI GYÖRGY (Fidesz): Köszönöm a szót, elnök úr. Tisztelt Államtitkár Úr! Az elmúlt időszakban többször foglalkoztam foglalkoztatási, munkahely-teremtési kérdésekkel, és tettem ezt azért, mert önök ugye a választási kampányban négyszázezer új munkahelyet ígértek, de sajnos nemhogy ezt nem tudták teljesíteni, még a meglevő munkahelyeket sem tudják megőrizni. Engedje meg, hogy erre hozzak egy példát a saját választókerületemből, Makó térségéből, ahol az önök kormányzásának három éve alatt 65 százalékkal nőtt a munkanélküliség, a 2002-es 9,6 százalékról mára már 17,2 százalékra nőtt.

Ezért nagyon fontos számunkra az, hogy amikor egy cég egy ilyen választókerületben, egy ilyen térségben munkahelyteremtő beruházásba fog, akkor ezt a beruházást valósítsa meg. És ha önök nemcsak beszélnének a vállalkozók támogatásáról, hanem valóban támogatnák is a vállalkozókat, akkor nem fordulna elő az az eset, amiről én most szólni kívánok önnek.

Makón működik egy cég, egy bútorgyártó cég, amely 2002-ben beruházásra szánta el magát, és ahogy ilyenkor illik, pályázott az akkor érvényben levő Széchenyi-terves pályázatokra. Két területen el is nyerte a támogatást, sőt a támogatás elnyerése után szerződést is kötött a lebonyolító kht.-val. Megvalósult a beruházás, a csarnoképítés, gépbeszerzés és egy 30 fős létszámbővítés. Ennek ellenére most, amikor fizetni kellene, akkor a lebonyolító MVF Kht. szerződésszegés címén megtagadja a kifizetéseket.

Államtitkár Úr! Azt a szerződést sem akarják betartani, amit önök kötöttek a vállalkozóval, a vállalkozással. Ezért kérdezem önöket, kérdezem önt, megteheti-e az MVF Kht., hogy szerződésszegés miatt nem fizeti ki azt a pénzt, amit a szerződésben vállaltak. Szerződésszegés-e az, ha egy vállalkozás kevesebb közpénz felhasználásával valósítja meg a szerződésben vállalt feltételeket? És kérdezem természetesen, hogy mit kíván tenni azért, hogy ez a cég megkapja a szerződésben foglalt támogatását.

Várom válaszát, államtitkár úr.

Előző Következő

Eleje Tartalom Homepage