DR. EÖRSI MÁTYÁS (SZDSZ): Tisztelt Elnök Úr! Igaza van Hörcsik képviselőtársamnak: milyen kár, hogy a parlament ilyen körülmények között beszél Hegyaljáról! De tévedés, mert nem Hegyaljáról beszélünk, hanem Orbán Viktor volt miniszterelnökről, és nem árt ezt a különbséget szem előtt tartani.

Meghallgattam néhány képviselőtársamat, akik arról beszélnek, hogy mennyire jótékony, ha valaki kívülről beruház Tokaj-Hegyaljába és környékébe, ami nyilván így van. Most már látom szemeim előtt, amikor a Gyurcsány-vizsgálóbizottságról fogunk vitatkozni, ha elmondják szocialista képviselőtársaim, hogy hány embernek adnak munkát a Gyurcsány-cégek (Zaj, közbekiáltások a Fidesz soraiból. - Dr. Répássy Róbert: 1400-at rúgtak ki.), akkor hihetetlenül sokat fognak fütyülni, hogy ennek meg mi köze van ahhoz, amit ők meg akarnak vizsgálni. Úgyhogy azt gondolom, nem azt kell nézni, hogy jótékony vagy nem jótékony, mert vannak jól menő és kevésbé jól menő vállalkozások. Ami bennünket érdekelhet, az, hogy miniszterelnökként összekeveri-e a közhatalomból fakadó funkcióit és a magángazdasággal kapcsolatos nyilván érdekeit. Ha ez az összefüggés megáll, akkor az a közvéleményt érdekelheti, ha nem áll meg, akkor nem érdekelheti.

Itt van egy problémám azzal, amit Répássy képviselő úr mondott, hogy majd meg fogja nézni, hogy hogyan fog a kormánykoalíció válaszolni a Gyurcsány-Apró-családdal kapcsolatos ügyre. Az a probléma, hogy amikor Gyurcsány Ferenc, akkor még abszolúte nem miniszterelnökként, meggazdagodott... - lehet vizsgálni tőlem egyébként azt is, de akkor nem volt miniszterelnök. Nem volt miniszterelnök, hanem akkor egy ugyanolyan vállalkozó volt, mint bárki más; ha elkövetett egy szabálytalanságot, föl kell jelenteni, és akkor van egy jogrend, aminek alapján a jognak kell működnie. De ha Gyurcsány Ferenc miniszterelnökként keveri össze a magántulajdonosi és a miniszterelnöki posztot, azt meg kell vizsgálni.

Az a probléma az önök javaslatánál, hogy az visszanyúl egy olyan időre, amikor Gyurcsány Ferencnek nem volt közhatalma, és ez valóban egy különbség a kettő között. Tehát, ha ellenállásba fog ütközni, képviselő úr, a Fidesz javaslata, akkor tudja, hogy ennek ez az oka, nem pedig az, hogy az egyik igen, a másik nem. (Az elnök a csengő megkocogtatásával jelzi az idő leteltét.)

Köszönöm szépen, hogy meghallgattak.

Előző Következő

Eleje Tartalom Homepage