PÁL BÉLA (MSZP): Köszönöm a szót, elnök úr. Tisztelt Államtitkár Úr! A Magyar Köztársaság kormánya és a hat szakszervezeti konföderáció által létrehozott Magyar Nemzeti Üdülési Alapítvány az utóbbi években dinamikusan növelte az adórendszerrel támogatott kedvezményes üdülési csekk forgalmát, míg a kormány pedig az adómentes értékhatárt. Mindennek következtében tavaly már 840 ezer honfitársunk jutott hozzá kedvezményes üdülési csekkhez, egy részük szociálisan rászorulóként.

Ha ezt összehasonlítjuk a 2002-es adatokkal, egészen impozáns a fejlődés, hiszen 2002-ben ez a szám még csak százezer volt, az üdülésicsekk-értékesítés 2002-ben 1,8 milliárd forint volt, tavaly 16 milliárd volt a céges és 8 milliárd forint volt a rászorulók számára kiadott támogatási csekkek értéke. És ha összehasonlítjuk azt az adatot, amely azt mutatja, hogy milyen mértékben támogatja a kormány az üdülési csekk adómentes értékhatárát, akkor azt tapasztaljuk, hogy 2002-ben ez 20 ezer forint volt, mára már 65 500 forint. Megállapíthatjuk tehát, hogy az üdülési csekk a magyar turizmus egyik sikertörténete, hozzájárult a szociálisan hátrányos helyzetben levő társaink üdültetéséhez és a nagycsaládosokéhoz, a nyugdíjasokéhoz, a munkavállalók pihenéséhez, kedvezően hatott az üdüléshez kapcsolódó hazai szolgáltatások, a turisztikai szolgáltatások fellendüléséhez, és természetesen hozzájárult a számlaadási kötelezettség betartásához is.

Tisztelt Államtitkár Úr! Azt kérdezném, hogy mennyiben érintik a 2007. január 1-jén hatályba lépett adótörvények az üdülésicsekk-rendszer ez évi, illetve jövőbeni működését. Várom megtisztelő válaszát.

Előző Következő

Eleje Tartalom Homepage