MAGYAR ANNA (Fidesz): Köszönöm a szót, elnök úr. Pécsi és miskolci példa után egy Csongrád megyei példát szeretnék mondani. Az idén januárban demonstratív jelleggel elhatározta a Csongrád megyei közgyűlés, hogy megyeszerte 27 sportágat különböző településeken a sportutánpótlás nevelésének elősegítésére anyagi támogatásban részesít, és ezt a sport és egészség éve program keretében tettük meg.

Itt szeretném elmondani, hogy nagyon negatív tapasztalatokat tudtunk egy felmérésből leszűrni. Azt láttuk egy reprezentatív felmérés keretében, hogy a megkérdezettek háromszor annyit költenek, az emberek és főleg a fiatalok, egészségmegőrző tablettákra, vitaminokra és hasonló egészségpótlékokra, mint a sportra. A szemléletváltozáshoz mindenképpen a széles kiterjedés segíti hozzá a fiatalokat.

Egyben ahhoz is szeretnék kapcsolódni, hogy ez mennyire jelent alternatívát a leszakadó rétegeknek. Adott esetben ez a kábítószerrel szemben is alternatíva lehet, és kiemelkedési lehetőséget jelenthet nagyon szomorú sorsú fiatalok számára. Én voltam az egyik, aki kicsit elégedetlenül fogalmaztam meg azt, hogy miért csak egy-egy osztályban és miért nem egyszerre sok helyen, de természetesen be kell látni, nincs pénz arra, hogy egyszerre minden évfolyamban. Én a középiskolás diákok érdekeit is szeretném előtérbe helyezni. Csongrád megyében erre is indítottunk egy programot, év eleji és év végi egészségügyi felméréssel kombinálva szeptembertől egy egész osztályban bevezetjük a heti öt órát, és a tapasztalatokról majd be fogok számolni, ha lesz alkalmam rá.

Köszönöm. (Taps a kormánypártok soraiban.)

Előző Következő

Eleje Tartalom Homepage