NÉMETH ZSOLT (Jobbik): Tisztelt Elnök Úr! Köszönöm a szót. Kedves Képviselőtársaim! Tisztelt Ház! 1977. november 29-én az ENSZ ezt a napot a palesztin szolidaritás nemzetközi napjává nyilvánította abból az apropóból, hogy Izrael Állam akkor már tíz éve illegális megszállás alatt tartotta a gázai övezetet, Ciszjordániát és Kelet-Jeruzsálemet. 1999-ben az ENSZ kérvényezte a tagállamoktól, hogy e nap kapjon nagyobb teret, nagyobb nyilvánosságot, amit én eme felszólalásom révén is próbálok elősegíteni.

Különösen fontos ez akkor, amikor a történelemtudomány, sok száz civil és hivatalos szervezet már szinte tényként kezeli, hogy Izrael egy tömeggyilkos, népirtó és rasszista terrorállam. Amikor pedig sok-sok év múlva a történészek majd az ezen évek, ezen ciklus parlamenti jegyzőkönyveit tanulmányozzák - mint most mi a reformkori izgalmas országgyűlési jegyzeteket -, akkor látni fogják, hogy a Magyar Országgyűlésben nem csak olyan, a tényeket tagadni képes pártok foglalnak már helyet, akik a népirtást elnézik, a gyilkosokkal pedig egymást ölelgetik, és tűrik, hogy a földet és országunkat felvásárolják. Sőt, ha szavazni kéne róla, meg is szavaznák, mint erre már volt példa november 8-án.

A dátumválasztás pedig nem véletlen, hiszen 1947-ben az ENSZ ezen a napon osztotta fel Palesztinát egy arab és egy zsidók lakta területre, majd nem sokkal később némán asszisztált a palesztin exodushoz, azaz 710 ezer palesztin kényszerű meneküléséhez otthonaikból, szülőföldjükről.

Ezen a napon csendben emlékezzünk meg erről, illetve további, kevésbé ismert tényekről; a Közel-Kelet első terrorista szervezetei által meggyilkolt emberek százairól, akiket a '20-as, '30-as években verbuvált Haganah, Irgun és Lehi terrorista szervezetek puszta gyűlöletből gyilkoltak meg. Egy ilyen példa Deir Jaszin falva, ahol 1948 áprilisában jártak az Irgun terroristái. Itt 254 férfit, nőt és gyereket géppuskáztak le. Sajnos, a kiirtott falvak neveit még nagyon sokáig lehetne sorolni. A közel-keleti terrorizmus tehát innen, ezektől a szervezetektől ered.

Az Irgun nevéhez fűződik továbbá az autóbombák használatának feltalálása, majd elterjesztése, illetve az 1946-os Dávid Király Hotel elleni véres merénylet. A hotel az akkori brit parancsnokságnak adott otthont. Az épület felrobbantásában 91 brit és arab halt meg. Az Irgun parancsnoka ekkor már a későbbi miniszterelnök, Menachem Begin volt, akit szégyenletes módon 1978-ban Nobel-békedíjjal tüntettek ki, az említett falu kiirtásának emléknapján. Az Irgunnál is szélsőségesebb csoport, a Lehi terrorcselekményeit pedig fel sem merem sorolni.

Izrael Állam kikiáltása után a terrorista szervezeteket az akkor megalakuló hivatalos izraeli hadseregbe olvasztották, majd teljes amnesztiában részesítették, imigyen emelve a terrorizmust állami szintekre. Ez a terrorizmus már fél évszázada pusztítja a Közel-Keletet. 1980-tól az izraeli hadseregben kitüntetést neveztek el az egyik terrorista szervezetről - név szerint a Lehiről, vállalva a kontinuitást, ami a legutóbbi gázai mészárlásokon meg is látszik.

Izrael a leghatékonyabb népirtó állam, hatékonyabb, mint bármely más ország, amelyet a történelem feneketlen kútjából elő tudnánk húzni, mert az elkövetett bűnöket kiváló PR-csomagolással tudja eladni. Ennek egyik legkiválóbb bizonyítéka a pár héttel ezelőtti társulási szerződés megszavazása.

Izrael bűneinek felsorolásához sajnos nem lenne elegendő e csekély idő, amely rendelkezésemre áll, és nem is az én feladatom lesz ez a jövőben. Felszólalásom lényege tehát, hogy a Magyar Országgyűlésben is hangot kapjon a palesztin szolidaritás nemzetközi emléknapja, és hogy ezzel is némileg ellensúlyozzam a november 8-ai szégyenletes szavazást, és hogy szavaimmal örök mementót állítsak itt a Parlament falai között is a palesztin áldozatoknak.

Köszönöm szépen. (Taps a Jobbik soraiban.)

Előző Következő

Eleje Tartalom Homepage