MANDUR LÁSZLÓ (MSZP): Akkor tisztelt Államtitkár Úr! A kormányzásuk első fél éve alatt elképesztő elszántsággal igyekeznek korlátozni és felszámolni a magyarországi média világának függetlenségét és szabadságát.

A széles és nyilvános szakmai vitákat megkerülendő, önálló fideszes törvényjavaslatok rapid gyorsaságú elfogadásával létrehozták azt a hírközlési és médiahatósági rendszert, amelynek eredményeként kétharmados bebetonozottsággal, több mint két ciklussal 9 évre, kizárólag a miniszterelnök és a Fidesz által kinevezett, illetve megválasztott pártjelöltek teljhatalommal uralják a teljes magyar média hatósági felügyeletét.

(15.40)

A közmédiumokból fideszes pártmédiumokat faragtak, a tévéket, rádiókat és Európában példátlan módon a nyomtatott sajtót és az internetes médiaszolgáltatókat is a hatóságok alá kényszerítve akarják felügyelni, ellenőrizni, büntetni. Büntetni önkényesen és tágan értelmezhető gumiszabályokkal, az írott és online sajtóra 10-25 millió forintos, a nagy nézettségű tévékre és rádiókra akár 200 millió forintos azonnali büntetést kiróhatnak, ha kell, sorozatosan, vagy akár a jogosultságaikat is elvehetik törvényben foglalt, pontos szabályok nélkül. Ezzel bárki bedarálható pillanatokon belül.

Tisztelt Államtitkár Úr! Mi a kormány álláspontja, és hol van a kormány audovizuális médiapolitikája? Hiszen nem ismerjük, hogy mely tárcához mi tartozik, és mi a politika. Ezért kérdezem, hol található és mi a kormány audovizuális médiapolitikája. A kormány politikájába belefér-e, hogy egy demokráciában egy párt felügyelet és kontroll nélküli hatalma alá kerüljenek a köz- és kereskedelmi médiumok? A kormány médiapolitikájának mennyire fontos eleme a média hatalmi kiszolgáltatottságának és fenyegetettségének intézményes megteremtése és szinte korlátlan bővítése? Egyáltalán, mit értenek önök sajtószabadság alatt? Várom megtisztelő válaszát. (Taps az MSZP soraiban.)

Előző Következő

Eleje Tartalom Homepage