DR. LAMPERTH MÓNIKA (MSZP): Köszönöm szépen. Tisztelt Elnök Úr! Tisztelt Országgyűlés! Természetesen Kósa Lajosnak abban igaza van, hogy ez nem egy önálló, új vezetői szint. Ha ezt mondta volna bárki a szocialisták közül, vagy én ezt mondtam volna, akkor az nyelvbotlás volt. Ez nem egy új szint, hiszen a főjegyző, jegyző alatt lévő szinten az aljegyző mellett egy új vezetői státust hoz létre.

Lehet azt mondani, és persze ironizálni a szocialistákkal - Kósa Lajosnak ehhez mindig nagy kedve van, különösen ilyen hajnali órákon -, de mi nem mondtuk azt, hogy ez az egyedül üdvözítő megoldás. Nem mondtuk. Kovács képviselő úrnak mondom. Egyszerűen mi azt gondoljuk, hogy felesleges ilyen jogszabályi új kaput nyitni, mint ahogyan ellene voltunk annak, hogy kívülről választhassanak alpolgármestert (Dr. Kovács Zoltán: Ez nincs napirenden.), és ellene voltunk minden olyan szabálynak, aminek szemmel láthatóan más indoka nincs, mint hogy több magas fizetésű, vezető beosztást kreáljanak. Itt is erről van szó.

És lehet, hogy Kovács Zoltán azt gondolja, hogy csak azok tudják, hogy hogyan kell megszervezni egy polgármesteri hivatalt, akik ma polgármesterek vagy jegyzők, vagy önkormányzati vezetők, de én jól emlékszem arra, hogy amikor 1990-ben a tanácsi rendszerről át kellett állni az önkormányzati rendszerre, és a Somogy megyei főjegyző ügyrend szerinti helyettese voltam főosztályvezetőként - mert az egyetlen főjegyző nálunk szolgált, aki nem volt jogász -, és az én (Dr. Kovács Zoltán közbeszól.) dolgom volt a hivatalt megszervezni, valami racionalitást, mindenképpen, azt gondolom, hogy a rendszerbe akkor is bele kellett vinni, meg most is bele kell.

És állítom, ez az én véleményem, nem mondom, hogy ez az egyedül üdvözítő, de állítom, hogy egy szervezet nem attól lesz hatékony, ha sok vezető van benne. Ez az én véleményem, nem kizárólagos vélemény, az enyém, és a szocialistáké.

Köszönöm szépen. (Taps az MSZP soraiban.)

Előző Következő

Eleje Tartalom Homepage