DR. GYÜRE CSABA (Jobbik): Köszönöm szépen a szót, elnök úr. Az első szakasz 1., 2., 3., 6., 7. ajánlási pontjaihoz szeretnék hozzászólni, amelyek, mint a jegyző úr ismertette, a társadalombiztosítási csalás elhagyásával kapcsolatos szakasz elhagyására irányulnának.

A Jobbik Magyarország Mozgalom részéről mi ezzel nem értünk egyet. Az általános vita során részletesen kifejtettük az álláspontunkat ezzel kapcsolatosan, mégpedig aszerint, hogy nagyon örülünk annak és üdvözlendőnek tartjuk azt, hogy a kormányzat, illetve a kormányzati koalíció részéről egy ilyen törvénymódosítási, Btk.-módosítási javaslat került benyújtásra, hiszen a Jobbik Magyarország Mozgalom már a programjában meghatározta a Btk. szigorítását nagyon sok tekintetben: egyrészt a közrend, közbiztonság helyreállítása érdekében mindazon bűncselekmények büntetését, amelyek az állampolgárok általános jogbiztonságérzésének a jobbá tételét irányozzák elő, így elsősorban az utcán elkövetett, illetve az erőszakos bűncselekménnyel kapcsolatosakat.

De ugyanígy nagyon fontosnak tartjuk, ami ebben a törvényben került megfogalmazásra, és amelyek egy kicsit a fehérgalléros bűnözés irányába hajlanak, és ami a költségvetésből, az önkormányzatok vagyonából, illetve más állami forrásból történő pénzekhez történő jogosulatlan hozzájutás megtiltását, illetve ezekben az esetekben a törvény szigorával történő lecsapást jelentené. Ezért nagyon fontosnak tartjuk, hogy ez a szakasz, a tb-csalásra vonatkozó maradjon benne ebben a törvényjavaslatban, és ne kerüljön ki, mint ahogy erre vonatkozóan javaslatot tettek.

Láttuk azt, látjuk azt, hogy ma Magyarországon ez egy olyan elszaporodott csalási forma, amelyet nagyon sokszor próbálnak kihasználni akár az orvosok segítségével, akár mások segítségével, akik - sajnos nagyon sok esetben előfordult már - segítő kezet nyújtottak azoknak, akik valamilyen csalárd módon próbáltak ehhez hozzájutni.

És itt az általános vita során többen ismertették azokat az adatokat, amelyekből egyértelműen megállapítható volt, hogy a környező országokhoz vagy más európai államokhoz viszonyítva Magyarországon a rokkantnyugdíjakat mennyivel többen, akár 10-szer vagy 15-ször többen veszik igénybe, mint például Szlovákiában vagy más államokban. És nyilván semmi ok nincsen arra, hogy Magyarországon ennyivel rosszabbak lennének az életkörülmények, a munkakörülmények, amelyek indokolnák azt, hogy ennyivel nagyobb legyen a rokkantnyugdíjasok száma. Természetesen mi hangsúlyozzuk, hogy azokat, akik teljesen törvényesen szerezték meg ezeket a jogaikat, tehát valóban rászolgáltak, és valóban betegek, megrokkantak a korábbi munkában, balesetben, vagy egyéb egészségügyi problémáik kapcsán megrokkantak, azoknak ezen nyugdíjához hozzányúlni természetesen nem szabad, mint szerzett jogaikat meg kell őrizni. Az államnak erre oda kell figyelni, és a szociális ellátórendszeren belül továbbra is minden segítséget meg kell adni, ami őket megilleti a jogszabályok alapján.

Azonban azokra, akik csalárd módon jutottak hozzá ezekhez a szociális, tb-ellátásokhoz, igenis a törvény legnagyobb szigorával kell lesújtani, és igenis szükséges az, hogy itt az állam megmutassa a hatalmát, az erőhatalmát, és igenis hogy az állampolgárainak megüzenje ezt, és ezzel a Btk.-módosítással igenis megüzeni, hogy igenis az állam nem tűri a jövőben az ehhez hasonló magatartásformákat. Ezért mi mindenképpen támogatjuk a Btk.-módosításnak ezt a részét is, és nem támogatjuk ennek a szakasznak az elhagyását.

Köszönöm szépen, hogy meghallgattak. (Taps a Jobbik padsoraiból.)

Előző Következő

Eleje Tartalom Homepage