FERENCZI GÁBOR (Jobbik): Köszönöm a szót, elnök úr. Tisztelt Képviselőtársaim! Az ajánlás 4. pontjához szeretnék hozzászólni. Novák Előd és dr. Staudt Gábor képviselőtársaim módosító javaslata alapján a határozati javaslat rendelkezne Károlyi Mihály szobrának eltávolításáról.

Tisztelt Ház! "Károlyi Mihály egy gazember volt a nemesség szemében. Megbocsáthatatlan bűnt követett el a hazája és az osztálya ellen. Családja ki is tagadta. Nagy része volt Magyarország szétdarabolásában. Nagyon szomorú, hogy egy ilyen embernek szobrot állítottak a Parlament szomszédságában, de még szomorúbb az, hogy ez a szobor még ma is ott állhat."

Gróf Nyáry János, a Magyar Történelmi Családok Egyesülete elnökének szavai ezek. A Károlyi Mihály személye körüli eltérő nézeteket, hamis információkat jól példázza, hogy bár Károlyi Mihályt saját családja is kitagadta, mégis Fóton úgy avatták fel Károlyi Mihály emléktábláját a Károlyi-család kastélyán, hogy erről az ott lakó gróf Károlyi Lászlót és egyáltalán a Károlyi-családot meg sem kérdezték.

Tisztelt Ház! Károlyi Mihály 1918. október 31-én lett Magyarország miniszterelnöke. November 13-án megkötötte Franchet d'Esperey francia tábornokkal a belgrádi katonai konvenciót, amelynek következtében demarkációs vonalat húztak Magyarország területén belül, ezzel Károlyi Mihály lehetővé tette az antant csapatok számára az ország szétrablását.

Károlyi meg sem kísérelte az ország megvédését. Honvédelmi minisztere, a szintén hazaáruló Linder Béla szétzavarta a magyar honvédséget azzal a felkiáltással, hogy "nem akarok többé katonát látni". A Székely Hadosztály szinte sírva könyörgött Erdély védelméért, a honvédő harc folytatásának lehetőségéért, azt azonban megtiltották nekik. Tették mindezt úgy, hogy a magyar katonák mindenhol az országhatárokon kívül álltak, és képesek lettek volna megvédeni az országot a betolakodóktól. Károlyi hazaáruló tevékenysége éppen ezért történelmi szerepet játszott a trianoni tragédiában. 1918. november 16-án lett Magyarország köztársasági elnöke, amelynek során semmit sem tett a szélsőbaloldal előretörése ellen, sőt 1919. március 21-én lemondott, és átadta a hatalmat a magyarországi galíciáner kommunista söpredéknek, ezzel romlásba döntve az egész országot.

Tisztelt Képviselőtársaim! Azon nem csodálkozom, ha az MSZP védelme alá veszi a vörös bárót. A múlt heti általános vitában többek között Burány Sándor MSZP-s képviselő úr vette védelmébe Károlyi Mihályt és rajta keresztül magát a Tanácsköztársaságot is. De a jegyzőkönyv kedvéért azért álljanak itt azoknak a népbiztosoknak a nevei, akik a Tanácsköztársaság 133 napja alatt a magyarság megtöréséért, a magyar emberek meghurcolásáért, a kivégzésekért, a vörös terror levezényléséért voltak a felelősök:

(23.20)

Kun (Kohn) Béla, Ágoston (Augenstein) Péter, Pogány (Schwartz) József, Szántó (Schreiber) Béla, Szamuely (Sámuel) Tibor, Landler Jenő, Vágó (Weiss) Béla, Varga (Weissfeld) Jenő, Székely (Waissit) Béla, Lukács (Lőwinger) György, Rákosi (Roth) Mátyás, Bőhm Vilmos, Hevesi (Honig) Gyula, Erdélyi (Ehrlich) Mór, Illés (Braun) Artúr, Kalmár (Kohn) Henrik, Preisz Mór, Vince (Weinberger) Sándor, Lengyel (Goldstein) Gyula, Kunfi (Kunstätter) Zsigmond.

Személyes érintettség miatt hadd jegyezzem meg azt is, hogy miután a Tanácsköztársaság győzött, és a vörös terror az egész országot rettegésben tartotta, illetve a Lenin-fiúk járták a településeket, dédnagyapám testvére, Ferenczy Lajos is áldozatul esett a vörös terrornak, illetve a Lenin-fiúknak. Rajta kívül hadd említsem meg, hogy 1919. május 7-én Baják Istvánt, Bőnyi Gyulát, Krassovszky Bélát és Somogyi Jánost is kivégezték.

Fontos hozzátennem még azt is, hogy bár az elcsalt rendszerváltás után valamennyi akkori parlamenti pártba beépültek a kommunisták, mégis az MSZP az egyetlen parlamenti párt, amelyik sohasem határolódott el elődjeitől, illetve sohasem határolódott el a kommunizmustól. Kíváncsian várom viszont a Fidesz véleményét is a módosító javaslat kapcsán, mert amennyiben önök a mostani helyén hagyják Károlyi Mihály szobrát, abban az esetben önök sem határolódnak el a trianoni gyalázat előidézéséért és a Tanácsköztársaság hatalomra jutásáért egyértelműen felelős Károlyi Mihálytól.

Kérem tehát a tisztelt kormánypárti képviselőtársaimat, hogy amennyiben Károlyi Mihályt nem tekintik szellemi elődjüknek, és a szovjet hatalom magyarországi pusztításával (Az elnök csengetéssel jelzi az időkeret leteltét.) sem tudnak azonosulni, akkor szavazzanak majd lelkiismeretük szerint a Jobbik módosító javaslatairól.

Köszönöm szépen. (Taps a Jobbik soraiban.)

Előző Következő

Eleje Tartalom Homepage