DR. STÁGEL BENCE (KDNP): Köszönöm a szót, elnök úr. Tisztelt Államtitkár Úr! Az Értelmi Fogyatékossággal Élõk és Segítõik Országos Érdekvédelmi Szövetsége a Fõvárosi Állat- és Növénykerttel közösen idén szeptember 12-én immáron huszadik alkalommal rendezte meg a "sérült gyermekek napja" országos rendezvényt.

Az elmúlt évek során a sérült gyermekek napjára szinte csak fogyatékossággal élõk érkeztek, ezért idén a szervezõk jóvoltából egy rövid integrált felvonulásra is sor került, amelyen együtt sétálhatott mindenki, kifejezve elkötelezettségét a befogadó társadalom iránt. A menet kiemelt célja volt felhívni a közvélemény és a döntéshozók figyelmét az esélyegyenlõség, az egyenlõ jogok és egyenlõ lehetõségek megteremtésének fontosságára.

Nekünk, képviselõknek kiemelt feladatunk az, hogy a nemzeti együttmûködés programjában leírt vállalásokkal kapcsolatban folyamatos visszajelzéseket kapjunk a kormányzattól. Különösen igaz ez a sérült emberek mindennapjait érintõ kérdésekben. A nemzeti együttmûködés programja a következõket tartalmazza: "Új társadalmi jövõkép megfogalmazása mellett a teljes társadalom szociális biztonságát szavatoló, cselekvõ szociálpolitikát kell megvalósítani, szilárd és kiszámítható alapokon." Bár a jelenlegi gazdasági helyzetben nehéz forrásokat biztosítani a sérült emberek, különösen a sérült gyermekek felzárkóztatására, ám egy demokrácia fejlettségét és hitelességét jól tükrözi a sérült emberekkel kapcsolatos bánásmód.

Mindezek alapján kérdezem az államtitkár urat, hogy az elmúlt kormányzati évben a sérült emberekkel kapcsolatos pozitív társadalmi szemléletváltozást és a társadalmi befogadás erõsítését milyen módon segítette elõ a kormányzat.

Várom ezzel kapcsolatban megtisztelõ válaszát. (Taps a kormánypártok soraiban.)

Elõzõ Következõ

Eleje Tartalom Homepage