DR. BÁRÁNDY GERGELY (MSZP): Köszönöm a szót, elnök úr. Tisztelt Országgyûlés! Szalay képviselõtársamtól kérdezném, milyen logikai gondolatmenet alapján gondolja úgy, hogy egyáltalán mutatkozik esély arra, hogy ha 300 tapasztalt bírót kényszernyugdíjaznak - ne használjunk csúnya szót: nyugdíjba küldenek idõ elõtt -, és õket fölváltja másik 300, és lehetõség szerint még zökkenõmentesen is történik a váltás, ez miért eredményez eljárásgyorsítást. Hogyan eredményezheti az eljárás gyorsulását az, hogy ezeknek az új bíróknak ezeket az ügyeket meg kell tanulnia, ráadásul például a büntetõeljárás-jog szabályai szerint ilyenkor az egész eljárást meg kell ismételni? Ha a bírói tanácsban változás áll be, akkor az eljárás megismétlendõ.

A puding próbája valóban az evés. De ha nem tudok olyan logikai ívet vázolni, amely alapján eljutok oda, hogy az általam kívánatosnak tartott eredmény egyáltalán bekövetkezhet, akkor szerintem azt a megoldási javaslatot nem is érdemes megpróbálni vagy kipróbálni. Én tehát azt kérdezem, hogy 300 tapasztalt bíró nyugdíjazása hogy a fenébe' eredményezheti, milyen gondolatmenet mentén eredményezheti az eljárások gyorsulását. Mert õszintén szólva, én nem tudok ilyen gondolatmenetet felvázolni.

A másik megjegyzésem, hogy természetesen egy pártprogram, egy választási program, de még egy kormányprogram sem tartalmazhat minden részletre kiterjedõ javaslatot vagy javaslatcsomagot. De azért azt gondolom, nem túlzott elvárás egy kormányprogram vagy egy választási program részérõl az, hogy ha át kívánom alakítani az igazságszolgáltatás rendszerét, akkor legalább ezt az egy mondatot - nem többet, ezt az egy mondatot -, hogy át kívánom alakítani az igazságszolgáltatás rendszerét, tartalmazza ez a program. Na, nem tartalmazza a Fideszé! (Dr. Papcsák Ferenc: El kellene olvasni!)

Köszönöm szépen.

Elõzõ Következõ

Eleje Tartalom Homepage