DR. GAUDI-NAGY TAMÁS (Jobbik): Köszönöm, elnök úr. Az elõttünk fekvõ törvényjavaslat tárgyában részletes vita is lefolyt az Országházban, illetve ma egy alkotmányügyi bizottsági ülésen kaptunk egy igencsak érdekes zárószavazás elõtti módosító javaslatot. Gyakorlatilag ezzel megint bizonyította a kormánytöbbség, hogy tökéletesen elkötelezettje annak a hungarikumnak, amit már a múltkor, ugye, itt volt alkalmunk hosszasan ecsetelni ellenzéki képviselõtársaimmal, amely szerint teljes mértékben érdektelen számára az, hogy van egy Házszabályunk, van egy törvényalkotási eljárási rendünk, amely szerint ha egy adott törvényjavaslat esetében a benyújtott módosító javaslatokra nyitva álló határidõ lejárt, akkor onnantól kezdve nem lehet más javaslatot benyújtani.

Ehhez képest azt sikerült most benyújtani Gulyás Gergely képviselõtársam jegyzésében, akivel egyébként sok mindenben egyetértek a 2006 õszi rendõrterror bûnöseinek felelõsségre vonása tárgyában többek között, de itt most például egy olyan szabálytömeg zúdult be az alkotmányügyi bizottság ülésének megkezdése elõtt, mondjuk, fél órával sem, amely három oldalon keresztül tartalmazza az állami részvétellel létrejött alapítványok bejegyzési eljárásával kapcsolatos, törlési eljárással kapcsolatos igen részletes szabályokat.

Tehát összességében ezt az eljárást, képviselõtársaim, ellenzéki képviselõtársaimmal együtt azért kell hogy ismételten elítéljem, mert olyan felelõtlenség, törvényalkotói felelõtlenség. Tehát egyszerûen nem nyílik lehetõség arra, hogy a szakmai gondosság keretein belül egy ilyen törvényjavaslatot alaposan áttekintsünk, és ne lökjünk egy idõzített bombát a végrehajtás szakaszába, hiszen ha akár egy vesszõ vagy egy gondolatjel rossz helyre kerül egy ilyen javaslatban - ilyenre elég sok példát láttunk az elmúlt idõszakban -, akkor egyszerûen megint vissza kell hozni a Ház elé a törvényjavaslatot. Tehát ez egyszerûen a Házszabály durva megsértése, és sajnálatos módon éppen ezért nem is tudunk érdemben nyilatkozni ezzel a szabálytömeggel kapcsolatban.

Egy másik részével kapcsolatban szeretnék még felszólalni, a Közszolgálati Egyetem tárgykörében, mégpedig a Jobbik azon javaslatát szeretném még egyszer az önök figyelmébe ajánlani, amelyet ugyan már nem támogattak, de mégiscsak maradjon meg az utókor kedvéért az, hogy mi szerettük volna, ha ezt az összevont egyetemet a legnagyobb XX. századi magyarról, vitéz nagybányai Horthy Miklósról nevezik el. Ugyan ez nagyon sok érzelmet, indulatot kiváltott, különösen Vadai Ágnes már szinte önkívületi állapotban fetrengett, amikor errõl beszéltünk a Házban (Derültség.), de én továbbra is azt gondolom, hogy méltó és igenis tisztességes dolog lett volna ennek a kiváló magyarnak a nevét felvennie ennek az egyetemnek; már csak azért is, mert róla 1940-ben elnevezték a szegedi egyetemet, mégpedig azért, mert a Ferenc József Egyetem az 1920-as trianoni diktátum után áttelepedett Szegedre, ismét visszament, miután visszaszereztük Észak-Erdélyt, és ekkor felvette a Magyar Királyi Horthy Miklós Tudományegyetem nevet 1940-ben a szegedi egyetem.

Tehát szerintem méltatlan és elfogadhatatlan, hogy nincs jelenleg egyetem elnevezve a XX. század legnagyobb magyarjáról, aki a két világháború között - kevesebb idõszak alatt, mint az egész elfuserált rendszerváltás elmúlt húsz éve - igenis egy olyan országot hozott létre, amely kultúrájában, gazdasági erejében és egyáltalán a Kárpát-medencére gyakorolt hatásában, szociális érzékenységében képes volt arra, hogy Európának példát mutasson. És mielõtt még elkezdik mondani azt, hogy milyen szörnyû törvényeket is alkottak, ne felejtsük el, hogy ebben az idõszakban Magyarország volt szinte az utolsó mentsvára a zsidóságnak, majd amikor átvették a hatalmat, a hatalomátvétel megtörtént, akkor már a magyar szuverenitás felfüggesztésre került a német bevonulással, tehát onnét kezdve már nem lehet Horthy Miklós számlájára írni mindazt, ami történt.

Tehát azt javaslom, képviselõtársaim, hogy gondolkozzunk el ezen, és ha most ezen alkalommal nem is, de legközelebb akár legyen egy közös kezdeményezés. Kérem a szegedi képviselõtársainkat vagy akár a Csongrád megyeieket, hogy lépjünk föl annak érdekében, hogy a szegedi egyetem vegye fel vitéz nagybányai Horthy Miklós nevét, és ennek szellemében járjunk el mindennapi képviselõi munkánk során is.

Köszönöm a figyelmet. (Taps a Jobbik soraiban.)

Elõzõ Következõ

Eleje Tartalom Homepage