MOLNÁR OSZKÁR (független): Köszönöm szépen, elnök úr. Itt a hátsó sorokból, függetlenként rendkívül érdekes az MSZP és a Fidesz vitáját hallgatni. Nézzük meg a tényeket! Tény, hogy az elmúlt esztendőkben - mondjuk, az elmúlt 8 esztendőben - a megyei önkormányzatok rendkívüli mértékben eladósodtak. Tény, hogy a kétciklusú szocialista kormányzás rendkívüli mértékben belejátszott ebbe az eladósodásba.

Ha igaz az, hogy senki nem akar majd oktatási intézményt venni, akkor kérem szépen, kedves kormánypárti képviselőtársaim, miért nem szavazzák meg az LMP-nek azt a zárószavazás előtti módosító javaslatát, hogy az átadás után ne lehessen az állami vagyont eladni. Ezzel pofonegyszerűen ennek a vitának véget lehetne vetni. Egyébként pedig persze, állami feladat az egészségügyi ellátás, az oktatás, a szociális ellátás, igen.

(18.50)

Kérdezem én: attól, hogy most államosítva lesz az önkormányzatok vagyona és intézményei, mitől fog jobban működni? Lesz több pénz ebben a rendszerben? Mert arról nem beszél senki, hogy honnét lesznek pluszforrások. Itt teljes mértékben igazat adok akár az LMP, akár a Jobbik azon aggodalmának, hogy pluszforrásokat esetlegesen csak és kizárólag az ingatlanvagyon eladásából lehet majd bevonni ebbe a rendszerbe.

Egyébként pedig, ha lennének olyan gesztussal a megyei önkormányzatok, illetve a parlament felé, hogy nem kötelező jellegű lenne ez az idézőjelben "államosítás", hanem a megyei önkormányzatoknak vagylagosságot biztosíthatnának: tehát amelyik megyei önkormányzat amelyik intézményét vagy vagyonelemét át akarja adni, azt vegye át az állam, de hagyják meg a lehetőséget az önkormányzatoknak arra (Az elnök a csengő megkocogtatásával jelzi az idő leteltét.), hogy amit működtetni akarnak, azt működtessék továbbra is.

Köszönöm szépen. (Taps az LMP és a Jobbik soraiban.)

Előző Következő

Eleje Tartalom Homepage