DR. VADAI ÁGNES (független): Köszönöm a szót, elnök úr. Tisztelt Ház! Tisztelt Képviselőtársaim! Az a jó a honvédelmi vitákban, hogy sokszor szenvedélyesek, de egy kérdésben mindig egyetértettünk e Ház falai között, és én azt gondolom, hogy ez töretlen a jövőt illetően is: abban, hogy soha nem kérdőjeleztük meg azt, hogy akik ezekben a vitákban részt vesznek, azok fontosnak tartják a honvédelmi politikát, és elkötelezettek a Magyar Honvédség irányában. Azt hiszem, ez az irány kell hogy vezessen mindannyiunkat.

Ráadásul egy olyan területről van szó, hiszen tudjuk, a fegyveres és rendvédelmi szervek mindig olyan érzékenyebb területek, ahol egyébként nem egy-két évre, hanem hosszú távra határozzuk meg az adott szervezet életét. Éppen ezért gondolom azt, hogy akár még úgy is, hogy ez a "potenciális hadkötelezett" téma az elfogadott honvédelmi törvényben található, akár még úgy is, hogy egyébként a honvédelmi törvényhez is nyújtunk be pontosítást, vagy nyújt be maga a kormány pontosítást, szerintem, ahogy Juhász képviselő úr mondta - és nem szeretném őt megdicsérni, mert nem szeretnék neki gondot okozni -, ebben kell tudni méltányosnak lenni, nem miattam, őszintén szólva nekem aztán, azt hiszem, ebben a hatalmas nagy többségben majdnem lényegtelen, hogy én erről mit gondolok, az nyilván a mi támogatóink, a tévénézők számára lehet fontos; a kormánypártok mögött olyan támogatás áll, amivel bármilyen törvényt, még egy ilyen sarkalatos törvényt is el tudnak fogadni.

Nem miattunk fontos ez a dolog, hanem azok miatt a polgárok miatt, akikre ez a törvényjavaslat egyébként kötelezettséget telepít, nemcsak konfliktushelyzetben, hanem nyilvánvalóan valamiféle módon békeidőben is. Ha világos definíciók vannak, világos adatvédelem van ebben az ügyben, akkor szerintem nincs probléma, de ma az derült ki, és szerintem ezért jó, hogy ezt a vitát lefolytattuk (Az elnök a csengő megkocogtatásával jelzi az időkeret leteltét.), hogy ebben azért lehet pontosítani.

Köszönöm, elnök úr.

Előző Következő

Eleje Tartalom Homepage