DR. SCHIFFER ANDRÁS (LMP): Tisztelt Elnök Úr! Tisztelt Kormánypárti Képviselők! Hogyha ez most egy érdemi vita lenne, én itt igazából...

Tisztelt Államtitkár Úr! Tisztelt Kormánypárti Képviselő! Azt hiszem, akkor ez így pontos. Két ajánlási pontról szerettem volna beszélni, az egyik a 47-es, a másik a 61-es, mind a kettő a Ház, a parlamenti munka komolyságáról szólna. Az egyik, a 47-es arról szólna, hogy az általános vitákat lehetőség szerint tévéközvetítési időre kellene kitűzni, hiszen ez növeli annak a lehetőségét, hogy az állampolgárok közvetlenül meggyőződhessenek arról, hogy mi folyik a törvényhozásban, hogyan dönt a sorsukról az Országgyűlés. Azt gondolom, az elmúlt két év egyik legméltatlanabb momentuma a parlamenti munkának jellemzően az volt, hogy a nagyon lényeges, alapvetően az életviszonyokat átalakító törvényeket, mint például a közoktatási vagy a felsőoktatási törvényt vagy a munka törvénykönyvét önök megpróbálták éjszakai vitákban elsüllyeszteni, azért, hogy az emberek ezeket a vitákat ne lássák, és ne forduljon önök ellen a népharag.

A másik, a 61. számú, amelyet jobbikos képviselőtársaink is előterjesztettek, hogyha egy picit is van még komolysága a bizottsági munkának, amelyben persze én már kételkedem, akkor megengedhetetlen az, hogy egy képviselő a mandátumát átruházva jelenjen meg. Ahogyan a plenáris ülésen nem lehetséges az, hogy valaki megbízással átruházza egy másik képviselőre szavazati jogát, ez bizottsági ülésen sem legyen lehetséges. Nincs dogmatikai indoka annak, hogy ami a plenáris ülésen nem megengedett, az a bizottsági ülésen megengedett. Tessék eldönteni, hogyha valaki nem bír érdemben részt venni a bizottsági munkában, akkor el tudja-e látni a képviselői vagy éppen a polgármesteri feladatát. Jelenleg ennek köszönhetően önök a bizottsági munkát is kiüresítették, jellemzően a kormánypárti képviselők félházzal vannak jelen, és az érdemi vitákban nem vesznek részt.

Köszönöm. (Taps a Jobbik soraiban.)

Előző Következő

Eleje Tartalom Homepage