DR. RUBOVSZKY GYÖRGY (KDNP): Köszönöm a szót, elnök úr. Tisztelt Államtitkár Úr! Tudom, hogy ez a második interpelláció a jogalkotásnál, de garantálom, hogy egészen más szemszögből fogom ezt a kérdést feltenni önnek.

A jogszabályok előkészítésében való társadalmi részvételről szóló 2010. évi CXXXI. törvényből eredően a társadalmi egyeztetés során mind a magánszemélyeknek, mind pedig a társadalom különböző csoportjait képviselő szervezeteknek lehetőségük nyílik a jogszabály előkészítéséért felelős miniszter által előkészített jogszabálytervezetek, illetve szabályozási koncepciók véleményezésére. Ennek célja, hogy a társadalom minél szélesebb rétegei kapcsolódhassanak be a jogszabályok előkészítésébe, elősegítve ezzel a jogi szabályozás sokoldalú megalapozását, a jogszabályok minőségének és végrehajthatóságának javítását.

A Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium tudomásom szerint az elmúlt időszakban 47 civil szervezettel kötött stratégiai partnerségi megállapodást. A stratégiai megállapodások célja, hogy a kiemelkedő szakmai tapasztalattal és kimagasló tudású szakemberekkel rendelkező civil szervezetek hozzájáruljanak a civil szektort érintő jogszabályok előkészítéséhez, és így jobb minőségű, végrehajtható és az életviszonyoknak megfelelő jogszabályok születhessenek.

A társadalmi véleménynyilvánítás az egyik legfontosabb eszköze a hatékony jogalkotásnak. A társadalom különböző csoportjainak érdekeit fontos figyelembe vennünk, hogy senki ne érezze úgy, hogy a demokratikus keretek között nem fejthette ki véleményét egy-egy jogszabály társadalmi vitájában.

Tisztelt Államtitkár Úr! Milyen eredményei vannak a kormány és a stratégiai partnerek közötti együttműködésnek. Várom megtisztelő válaszát. Köszönöm szépen. (Taps a kormánypártok soraiban.)

Előző Következő

Eleje Tartalom Homepage