DR. RÉTVÁRI BENCE, az Emberi Erőforrások Minisztériumának államtitkára: Köszönöm szépen a szót, elnök úr. Tisztelt Képviselő Úr! Tisztelt Ház! Ön azzal kezdte, hogy igazából abban semmifajta veszély nincs, hogy ha az ellenzéki pártok, köztük valószínű­leg az LMP-re gondolt leginkább, kormányra kerül­nének, akkor a bevándorlásnak nem szabnának gá­tat, hanem korlátlan mennyiségben jöhetnének be bevándorlók mind Magyarország, mind Európa terü­letére, hiszen ön ezt mondta a napirend előtti felszó­lalásában; és azt mondta, hogy ennek igazi, valódi veszélye nincs, hogy ez magában hordozná a terro­rizmust, ezt szintén ön állította, tisztelt képviselő úr.

Szerintem ha ön beszélne emberekkel, és meg­kérdezné őket, hogy a korlátlan bevándorlás és a ter­ro­rizmus között vajon van-e összefüggés, és több lesz-e az erőszak azokban az esetekben, ha millió­számra tudnak bevándorlók mindenfajta kontroll nél­kül érkezni Európába, akkor mást mondanának, mint amit ön mondott a napirend előtti felszólalásá­ban.

Az viszont fontos, hogy ismét megerősítette, hogy az önök számára nem fontos kérdés a beván­dorlás kérdése, önök nyugodtan szabad teret enged­nének annak, hogy akár kvótákban, akár afölött Magyarországra és Európába illegális bevándorlók­nak a tömegei érkezzenek. (Dr. Hadházy Ákos: Szé­gyelld magad, semmi ilyet nem mondtam, te is nagyon jól tudod!) De, képviselő úr, ön ezt mondta, hogy ez egy nem létező probléma, és nem ezzel kell foglalkozni. (Dr. Hadházy Ákos: Szégyellje magát!)

A másik része, amelyben ön abba a Soros György-féle gondolatritmusba illeszkedik, amit lát­hatunk ma is Magyarországon, az elmúlt hetekben, hónapokban, amióta valamelyest a főpróbája zajlik a 2018-as választásoknak, ahol Soros György, mint sok más országban láthattunk erről felvételeket, akár videófelvételeket, akár fényképfelvételeket, balkáni, nyugat-balkáni országokról is, úgy próbálja meg az érdekeit érvényesíteni, úgy próbálja meg a politikai akaratát előrébb juttatni, hogy az országban valame­lyes kaotikus helyzetet eredményez, és ennek kap­csán akár az erőszaktól sem riadnak vissza. Macedó­nia vagy más országok kapcsán láthattuk azt, hogy miként (Dr. Hadházy Ákos kifelé indul az üléste­remből.) használták fel akár az erőszaknak is az eszközét…

Tisztelt Képviselő Úr! Önnek válaszolok! Képvi­selő úr, önnek válaszolok! (Dr. Hadházy Ákos el­hagyja az üléstermet. ‑ Dr. Apáti István: De senkit nem érdekel!) Kicsit furcsának tartom, hogy Hadházy képviselő úr feltesz egy kérdést a gyógy­szerbefogadásról és hasonlókról, és még annyira sem érdekli a válasz, hogy meghallgatná itt a teremben azt az öt percet (Közbeszólások a Jobbik soraiból, többek között dr. Apáti István: Fel van háborod­va!), amit mi itt meghallgattunk vele kapcsolatban. (Közbeszólások az MSZP és a Jobbik soraiból. ‑ Az elnök csenget.) Nyilvánvalóan az LMP a leginkább odafigyel a parlamentáris szabályok betartására, és mindenhol igyekszik a tiszteletnek a legmagasabb fokát megadni, csak a saját válaszát nem hallgatja meg. (Közbeszólások a Jobbik és az MSZP soraiból.)

(9.10)

Kicsit furcsa számomra, hogy ő okít ki minket itt illedelmességből, odafigyelésből, és ő még a saját kérdésére, felszólalására adandó választ sem hallgat­ja meg. (Dr. Varga László: Ülj le és fejezd be, leg­alább rövidebb lesz! ‑ Dr. Apáti István közbeszól.) Ettől függetlenül szívesen elmondom, mert lehet, hogy van, akiket ez érdekel, de azért még Hadházy képviselő úrtól is fura ellenzékből is, hogy még azt az öt percet se várja ki, ameddig az általa feltett kérdés­re választ kapunk. Azt hiszem, ez jól jelzi, hogy ha az LMP egyszer kormányra kerülne, akkor hogyan vi­selkedne mind a választókkal, mind a parlamenttel, mind az ottani vitapartnerével. (Dr. Varga László: Hozzatok arról törvényt, hogy hogyan kell visel­kedni ilyenkor!) Nos, tehát jól látható, hogy az erő­szak a Soros-féle szervezetek haditervében vagy tervezetében szerepel, hiszen ők azok, akik igyekez­nek minél inkább kaotikus viszonyokat létrehozni, akár ilyen helyzeteket is kiprovokálva.

Ami a gyógyszerbefogadások rendszerét és az egészségügy működőképességét illeti, szerintem nagyon sokan tisztában vannak azzal, hogy minden évben az Egészségbiztosítási Alap összege az infláció fölötti összeggel növekedett, tehát jóval nagyobb mértékben kerültek források az egészségügyi ellátás hétköznapjaiba, mint amekkora mértékben a pénz­romlás üteme volt jellemző az egyes években. Tehát nagyobb keret állt rendelkezésre, akár új gyógysze­rek befogadására is, és ha megvonjuk a szaldót a gyógyszerek engedélyezésével kapcsolatban, akkor azt látjuk, hogy az elmúlt években többtucatnyival több gyógyszer engedélyezése valósult meg, többtu­catnyival több gyógyszert tudnak társadalombiztosí­tási támogatással kiváltani vagy használni azok, akik betegségben szenvednek, úgy, hogy közben egyéb­ként gyógyszerforgalmazók saját gyógyszereik for­galmazását vagy a magyarországi forgalmazását meg is szüntették, tehát azok ki is estek ebből a listából.

De mindemellett igyekeztünk minden más terü­leten is a kórházak fejlesztésére többletforrást fordí­tani. 322 milliárd forint jutott 2010-2015 között a kórházak fejlesztésére ‑ ez az infrastruktúrát javítot­ta ‑, 50 milliárd forint a járóbeteg-ellátásra, 13,8 az e-health rendszerre, 13 milliárd forint az alapellátás­ra, 12 milliárd forint a sürgősségi ellátás fejlesztésé­re, 11 milliárd forint mentőállomások fejlesztésére, 9 milliárd forint CT-k és MRI-k beszerzésére, amelyek szintén a gyógyítást tudják segíteni azzal, hogy ko­rábbi felismerést eredményeznek.

És azt hiszem, ha a képviselő úr is jobban utá­nanézett volna ezeknek a kísérleti gyógyszereknek az engedélyezésének, akkor ő is tudná, hogy bizonyos esetekben, amikor még nincs elegendő számú kipró­bált eset, ezeket orvos szakmai okokból nem lehet engedélyezni, de azokban az esetekben, ha a kezelő­orvos ezt mégis saját felelősségre vállalja, és bele­egyezik a beteg is, akkor egyedi méltányosság alap­ján nagyon sok esetben engedélyezzük hasonló gyógyszerek használatát is. Köszönöm szépen. (Taps a kormánypártok soraiban.)

Előző Következő

Eleje Tartalom Homepage