DR. HOPPÁL PÉTER (Fidesz): Köszönöm szépen, elnök úr. Tisztelt Miniszterhelyettes Úr! A közelmúltban számos kormányzati támogatással megvalósult beruházás érkezett Pécsre, melyben fontos szerepet játszott a Külgazdasági és Külügyminisztérium, illetve a Nemzeti Befektetési Ügynökség, a HIPA is. A dél-koreai Hanon Systems autóipari gyára, a japán SEIREN első európai gyárának építése vagy a dán Soft Flow Kft. biotechnológiai vállalat kutatás-fejlesztési központja is annak a példája, hogy Pécs városa képes befektetőket vonzani, ha megkapja a kormányzati segítséget.

Az elmúlt években a polgári kormány célzott támogatása következtében egyre több komoly cég döntött úgy, hogy a baranyai megyeszékhelyet választja. A Dunántúl legnagyobb városa, Pécs gazdasági fejlesztése kulcskérdés a város, Baranya megye és a dél-dunántúli régió számára is. Az országnak ez az a része, ahol még van szabad munkaerő-kapacitás, a Pécsi Tudományegyetem révén pedig megfelelő felsőoktatási partner áll rendelkezésre a cégek számára.

Az M6-os autópálya és a bővítés előtt álló pogányi repülőtér képes lesz a vállalatok logisztikai kiszolgálására is. A korábbi jobboldali városvezetés a pécsi déli ipari park fejlesztésével sikeresen kezdett bele egy gazdaságélénkítő stratégiába, melynek eredménye az lett, hogy mára a város iparűzésiadó-bevétele egy évtized elteltével a másfélszeresére emelkedett, eléri a tízmilliárd forintot, amire korábban soha nem volt példa. Pécs legfőbb támogatója a kormány, ezért fontos, hogy a jövőben is folytatódjanak a beruházásösztönző lépések, melyeknek köszönhetően a város és ezáltal a megye gazdasági ereje is növekedhet.

Tisztelt Miniszterhelyettes Úr! A kérdésem: számíthatnake a jövőben is a pécsiek a kormány eddigi sikeres beruházásösztönző programjának folytatására, hogy minél több befektető és beruházás érkezzen a városba? (Taps a kormánypárti padsorokban.)

Előző Következő

Eleje Tartalom Homepage