TÁLLAI ANDRÁS pénzügyminisztériumi államtitkár: Köszönöm szépen, elnök úr. Tisztelt Országgyűlés! Tisztelt Képviselő Úr! Nagyon hevesen követeli most az áfacsökkentést, de akkor, amikor a kormány ideterjeszti az Országgyűlés elé a törvényjavaslatot, a tojásét, a baromfihúsét, még sorolhatnám, akkor viszont önök elfelejtik megszavazni. (Z. Kárpát Dániel: Haha!) Most akkor ez hogy van? A Jobbik föláll, követeli az áfacsökkentést, amikor pedig szavazni kell róla, akkor pedig nem szavazza meg.

Amikor pedig az Írországgal való összehasonlítást elmondta a felszólalásában, annyi megjegyzésem van, hogy a magyar emberek Magyarországon élnek alapvetően és a magyar viszonyok között. A magyar viszonyok között pedig nem élnek olyan rosszul (Z. Kárpát Dániel nevet.), hiszen 2013 óta  ön ezen nevethet  a makroszámok azt mutatják, hogy a magyar emberek egyre többet tudnak vásárolni, több a fogyasztás. Több a fogyasztás azért, mert lehet ugyan, hogy válság idején magasabb az infláció, egyébként pedig kiegyensúlyozott volt az infláció mértéke 2010-től, most a koronavírus-járvány valóban az inflációt megnövelte, de nemcsak Magyarországon, hanem az egész világon és Európában.

De a magyar kormány olyan választ ad erre, hogy megnöveli, a gazdaságot arra ösztönzi, hogy növelje a jövedelmeket és ne csak a jövedelmeket, hanem a reáljövedelmeket. Ezért van az, hogy többet tudnak a magyar emberek vásárolni. Számtalan módja van annak, hogy a magyar gazdaságpolitika hogy érte el azt, hogy az emberek többet tudjanak vásárolni, még adott esetben is, ha egy-egy termék ára magasabbra ugrik.

Most például a minimálbér emelése fogja ezt segíteni (Az elnök a csengő megkocogtatásával jelzi az időkeret leteltét.), 200 ezer forint lesz a minimálbér Magyarországon, és a garantált bérminimum pedig 260 ezer. Köszönöm szépen. (Taps a kormánypártok soraiban.)

Előző Következő

Eleje Tartalom Homepage