RÉTVÁRI BENCE, az Emberi Erőforrások Minisztériumának államtitkára: Köszönöm szépen a szót, elnök úr. Tisztelt Képviselő Úr! Tisztelt Ház! 29-ből nulla. Önök 29 helyen állítottak országgyűlésiképviselő-jelöltet, és nulla helyen nyertek. Önök az egyetlen olyan parlamenti párt, tisztelt képviselő úr, amelyik egyetlenegy körzetben sem tudott egyéni győzelmet aratni. Ennek valószínűleg olyan okai vannak, amelyek a saját pártjukra vezethetők vissza. Ön itt mutogathat arra, hogy a közmédia miatt vesztett a Jobbik a választásokon, na de hogy 29-ből nulla, tisztelt képviselő úr, azt nem lehet másra fogni, csak önmagukra.

Amikor 2006-ban Gyurcsány Ferenc őszödi beszéde elhangzott, amikor az ön párttársai is ott tüntettek Gyurcsány Ferenc ellen 2006-ban, ön is esetleg tüntetett? Ön is tiltakozott 2006-ban Gyurcsány Ferenc ellen, hogy becsapta az embereket, hogy tönkretette az országot, hogy Őszödön beismerte, hogy az egész választási kampányban hazudott, hogy meghamisította a költségvetés számait? Ott volt ön is akkor a tiltakozók között? Valószínűleg ott volt. Most nem reagál semmit, úgy látszik, titkolja, hogy akkor mi volt az álláspontja, mert ma már kellemetlen. (Dr. Brenner Koloman: Dékánhelyettes voltam…) Mert most már ott ülnek Gyurcsány Ferenc mögött srégen, karnyújtásnyi távolságra vannak egymástól, tisztelt képviselő úr, azok, akik 2006-ban Gyurcsány Ferenc ellen tüntettek. Lehet, hogy ez az oka a 29:0-nak.

Mondhatja ön azt, hogy nincs demokrácia Magyarországon, mondhatja azt, hogy a médiaviszonyokba bele kellene avatkoznia a kormányzatnak, amit ön követelt, hogy a Jobbiknak nagyobb médiafelülete legyen, de esetleg önök, akik 2006-ban Gyurcsány Ferenc ellenében jöttek létre mint párt, nem Gyurcsány Ferenccel kézen fogva kellett volna hogy kampányoljanak, és akkor az eredményük lehet, hogy nem 29:0 lett volna a végén. Hibáztathatnak másokat, foghatják ezt másra, a saját pártjukon belül is láthatóan óriási felszültségeket hozott ez elő, nagyon nagy kritikákat is kapott a saját pártvezetésük, persze ez oda-vissza megtörtént, de talán ez tanulság. Önöknek már valószínűleg késő, mert a Jobbik 26 főről 10 főre csökkent, és valószínűleg nem emelkedni fog ez a létszám, de a későbbi pártoknak, akik a saját alapelveikkel mennek szembe azért, hogy a hatalomhoz egy kicsit közelebb kerüljenek, azoknak a pártoknak érdemes majd a Jobbik 2022 környéki politikájára visszatekinteni, hogy a magyar emberek nem szeretik azokat a politikusokat, akik a saját gerincüket operálják ki.

Ami az EU-s forrásokat illeti, tisztelt képviselő úr, a magyar emberek a népszavazáson egyértelműen döntöttek, körülbelül három és fél millióan, hogy nem hajlandóak az LMBT-propagandát ráengedni a kisgyermekekre az óvodákban és az iskolákban. (Dr. Brenner Koloman: Szó sincs az LMBT-ről, barátom! Szó sincs…) Innentől kezdve ez nemcsak a magyar kormány álláspontja, hanem a magyar emberek álláspontja is, Magyarország álláspontja is. Soha ennyi ember a rendszerváltás óta egy irányba nem szavazott, soha ekkora társadalmi támogatottsága egyetlenegy népszavazásra bocsátott kérdésnek sem volt (Dr. Brenner Koloman: Mi köze az EU-forrásokhoz? Semmi köze sincs az EU-forrásokhoz!), beleértve a NATO-tagságot, az EU-tagságot, a kötelező betelepítési kvótáknak az elutasítását. Ezt az álláspontot tisztelnie kell önöknek is, bármennyire is ez ellen voltak, és tisztelni kell Brüsszelben is, hogy emiatt nem tartják vissza a nekünk járó forrásokat, tisztelt képviselő úr. (Dr. Brenner Koloman: Mi miatt tartják vissza? Ez hazugság!)

Bármilyen választási rendszerről is beszél  joguralomról beszélt ön, tisztelt képviselő úr , nem tud a világon olyan választási rendszert mondani, egyetlenegyet sem, ahol ilyen választási eredmény mellett, ahol 3 millió 60 ezer szavazatot kapott a Fidesz-KDNP listája, ne a Fidesz-KDNP szerzett volna nagyarányú többséget a parlamentben; nincs még egy.

(10.10)

Ön joguralomról beszélt: mutasson egyetlenegy olyan jogrendszert, választási rendszert, ahol ez nem nagyarányú győzelmet jelentett volna! Egy angolszász típusú, egyéni körzetekre épülő rendszerben még nagyobb többségünk lett volna, akkor valóban négyötödös többsége lett volna a Fidesz-KDNP-nek és nem kétharmados. De olyat, ahol ez ne többséget eredményezett volna, nem talált volna.

Tisztelt Képviselő Úr! Önök átvették a baloldaltól azt a logikát, amely a magyar vállalkozások, a magyar cégek ellen szól. Önök mindig, amikor magyar cégről van szó, akkor korrupciót emlegetnek, amikor meg multikról van szó, akkor meg fejlődést, fejlesztést és modern technológiákat emlegetnek.

Tisztelt Képviselő Úr! Ön energiabiztonságról beszél, de közben az önök európai parlamenti képviselője tapsolva támogatja azokat a brüsszeli szankciós javaslatokat, amelyek teljes mértékben összeroppantanák a magyar gazdaságot, amelyek egy atombombával felérő csapást mérnének a magyar gazdasági életre; ön energiabiztonságról beszél, miközben a saját politikusaik teljes mértékben szétzúznák a magyar gazdaság energetikai alapjait. Nekünk a hét szomszédos országból hat szomszédos országban van kiépített csővezetékünk, nem rajtunk múlik, hogy nem történtek meg a környező országokban olyan fejlesztések, amelyekből nagyobb kapacitás érkezhetne Magyarországra.

De zárásként, tisztelt képviselő úr: ön „Sürgető ügyeinkről” címet adott a saját felszólalásának. A Jobbik leginkább sürgető ügye jelen pillanatban, hogy a saját pártrendezvényükön történt nemi erőszakkal kapcsolatban tisztázzák, pontosan mi is a pártjuk álláspontja. Mert önök ugyanúgy hallgatnak ebben a kérdésben (Az elnök a csengő megkocogtatásával jelzi az idő leteltét.), mint ahogy hallgattak Havas Henrik ügyében, Gothár Péter ügyében, Gréczy Zsolt ügyében vagy Donáth László ügyében. Ez lenne az igazi sürgető ügy ma a Jobbik-frakció számára. (Közbeszólás a kormánypártok soraiból: Úgy van!) Köszönöm szépen, hogy meghallgattak. (Taps a kormánypártok padsoraiból.)

Előző Következő

Eleje Tartalom Homepage