GELENCSÉR FERENC (Momentum): Tisztelt Házelnök Úr! Tisztelt Ház! Tisztelt Képviselőtársaim! Kósa Lajostól, a kormánypárt alelnökétől és frakcióvezető-helyettesétől közepesen megszoktuk már, hogy olykor-olykor meglepően őszinte, ezzel egyébként időről időre lerántva a leplet a kormánypártok valódi szándékairól, terveiről, működéséről. Ilyen volt például, amikor Kósa Lajos elismerte, hogy a Belügyminisztérium vett Pegasus kémszoftvert, amivel újságírókat és közéleti szereplőket egyaránt megfigyeltek.

A múlt héten ismét a tőle már megszokott bölcsességgel ismerte el, hogy a Fidesznek vannak ügynökei más pártokban, valamint azt is, hogy a Fidesz alelnökeként ennek utána fog nézni.

Kérdezem a tisztelt kormánypárti képviselő urakat és asszonyokat, hogy önök szerint normális működési elve egy demokráciában, ha a kormánypárt alelnöke szerint a kormánypártnak ügynökei vannak. Nem is olyan régen, 1990-ig ez egy bevett gyakorlat volt. Elvileg azonban önök többek között ez ellen jöttek létre.

Úgy tartja a mondás, hogy minden nemzedéknek ki kell törnie a viszonylagos bizonytalanságból, rá kell találnia küldetésére, és azt muszáj vagy beteljesítenie, vagy pedig elárulnia. Kósa Lajos szavainak értelmében, hogy a Csillagok háborújából idézzek, önök azzá váltak, aminek az elpusztítására felesküdtek: elárulták a nemzedékük küldetését, a rendszerváltást.

Azért is furcsa ez a kijelentés Kósa Lajostól, mert ügynökei általában az államnak szoktak lenni, Magyarországon nevesül például az Alkotmányvédelmi Hivatalnak vagy az Információs Hivatalnak. Érdeklődnék, hogy az említett szolgálatok fogjáke vizsgálni azt, hogy a kormánypárt alelnöke szerint a kormánypárt ügynököket alkalmaz. Félreértés ne essék, a szakszolgálatok léte nagyon fontos a belföldi terrorizmussal szemben és az alkotmányos rend fenntartása érdekében, még egy olyan országban is, ahol hivatalosan nincs alkotmány. A szakszolgálatok esetében teljesen életszerű, hogy belépnek olyan szervezetekbe, amelyek az előbb felsorolt veszélyeket jelentik. Nyilvánvalóan így kerülhetett elítélésre Budaházy György is, hogy valamelyik jóbarátja, harcostársa vélhetően beépített ügynök volt; ki tudja, lehet, azóta itt ül velünk a Mi Hazánk soraiban.

De hogy visszakanyarodjak Kósa Lajos frakcióvezető-helyettes úr szavaihoz: főállás vagy mellékálláse ma Magyarországon Fidesz-ügynöknek lenni? Mennyit lehet ezzel keresni? Katáznake a Kósa Lajos által említett fideszes ügynökök, vagy adóznake másképp a keresetük után? Esetleg 25 év alatt személyijövedelemadó-mentese ez a tevékenység? Milyen pártfinanszírozási módszerrel fizeti a Fidesz az ügynökeit? Hol jelenik ez meg például az Állami Számvevőszéknek leadott beszámolókban? Milyen költségvetési sorról teszi ezt a kormánypárt? Közpénzen finanszíroze párthoz köthető ügynököket, amennyiben igen, úgy az Állami Számvevőszék fogjae vizsgálni ezt a kérdést?

Én készséggel elhiszem, hogy az egykori MSZMP-tagokból fiatal demokratává átvedlett urakban és hölgyekben még él az ügynöknosztalgia, ebben szocializálódtak. Az önök korábbi harcostársa, Simicska Lajos szerint még a pártjuk elnöke, Magyarország jelenlegi miniszterelnöke is jelentett. Nem meglepő. Vélhetően ezért nem akarják nyilvánosságra hozni az ügynökaktákat sem, pedig immáron ötödik alkalommal vannak kormányon.

Na már most, ha igaz lenne az önök állítása, miszerint önökön kívül mindenki más kommunista, akkor nem félnének nyilvánosságra hozni az előző kommunista rendszer alatt beszervezett és jelentéstevő ügynökök listáját.

(13.50)

Mi félnivalójuk van, tisztelt kormánypárti képviselőtársaim? Megfogalmazódotte önök közül bárkiben eddig a kérdés, hogy a pártjuk miért akadályozza folyamatosan az ügynökakták nyilvánosságra hozását? Hiszen, amennyiben igaz az egész legenda, amely köré a Fidesz épült, és amely mentén meghatározza önmagát több mint három évtizede, akkor elméletileg nincs mitől félniük. Ezen, kérem, gondolkozzanak el! Gondolkozzanak azon, legyenek szívesek, hogy nyilvánosságra hozzák az ügynökaktákat, és azon, hogy önök szerint helyvalóe az, hogy a pártjuk alelnöke arról beszél az Országgyűlésben, hogy utánanéz annak, hogy melyik pártban vannak ügynökei. Köszönöm. (Taps az ellenzéki oldalon.)

Előző Következő

Eleje Tartalom Homepage