TOROCZKAI LÁSZLÓ (Mi Hazánk): Köszönöm a szót, elnök úr. Tisztelt Országgyűlés! Most, hogy me-gint óriási baj van, üres az államkassza, önök ugyanazt teszik, mint az elmúlt 30 évben az összes fideszes és balliberális kormány, nekiesnek a magyar dolgozóknak, nekiesnek a magyar vállalkozóknak, a magyar vállalkozásoknak. Nyilván, ha az elmúlt 30 esztendőben nem teremtettek volna olyan adózási és vállalkozási környezetet, amilyen Magyarországon kialakult, akkor nem kényszerülnének nagyon sokan arra, hogy katázzanak, vagy nem kényszerültek volna arra, hogy katázzanak. Még megfelelő időt sem adnak a magyar vállalkozóknak, a magyar dolgozóknak, a vállalkozásoknak arra, hogy felkészüljenek az új szabályokra, hiszen az első hírek szerint már ősztől szeretnék bevezetni ezeket a módosításokat, nyilvánvalóan azért, mert óriási baj van, üres az államkassza.

Nem hallották meg azokat a vészkiáltásokat már a kilencvenes évektől kezdődően, amik arról szóltak, hogy állami beavatkozással a magyar nemzetgazdaságot kell építeni, azt kell erősíteni. Önök ugyanazt tették az elmúlt 12 esztendőben, mint az elődeik, a balliberális kormányok. Önök kiemelten vissza nem térítendő támogatásokkal a multikat segítették, ahelyett, hogy ugyanígy állami beavatkozással a magyar vállalkozásokat, a magyar dolgozókat segítették volna. Például most az élelmiszerválság idején nagyon jó lenne, ha egy sokkal rövidebb értékesítési lánc lenne Magyarországon, közvetlenül a magyar termelőtől vagy a gazdától juthatna a magyar vásárlóhoz, a fogyasztóhoz az élelmiszer. Ezeket a lépéseket nem tették meg, most pedig, amikor baj van, nekirontanak a katásoknak. Ez egy brutális támadás a magyar vállalkozókkal, a magyar dolgozókkal szemben. Már megint róluk akarnak lenyúzni újabb bőrt.

Nemrégiben tettem egy javaslatot: a Mi Hazánk frakciója igyekszik segíteni a kormánynak, hogyha pénzt akar találni Magyarországon, és nem a magyar dolgozóktól, nem a magyar vállalkozóktól akar újra pénzt elvenni, nem őket akarja újra megnyúzni. 2020 óta kérjük, követeljük azt, hogy például a koronavírus- és ennek az egész mesterségesen politikailag előidézett válságnak a haszonélvezőit adóztassák meg. Örülünk, hogy két év után végre megfogadták a Mi Hazánk Mozgalom javaslatát a különadókkal kapcsolatban, de már megint dilettáns módon kezdték azt megvalósítani.

Miközben a Ryanairrel vitatkoznak, nem veszik észre azt, hogy például a mesterségesen előidézett, egy laborvírusból kiindult gazdasági válságnak nem a légitársaságok voltak a legnagyobb haszonélvezői. Tehát miközben vitatkozgatnak a Ryanairrel, aközben mi önöknek már megmutattuk, hogy itt vannak a globális techcégek. Nem tudom, hogy azóta sikerülte a Pénzügyminisztériumnak, vagy, ahogy a miniszterelnök úr válaszolt nekem, az igazságügyi miniszter asszonynak valamilyen előrelépést elérnie a globális techcégekkel kapcsolatban. De segítek akkor, ha nem sikerült volna, és majd várom a válaszukat. Tehát ha nem sikerült volna, akkor segítek. Például egy nagyon egyszerű törvénnyel lehetne kötelezni a Facebookot arra, hogy legyen Magyarországon elérhető, legyen székhelye. Ha ezt nem tartja meg, máris mehet a bírság. Volt erre példa a világon, néhány országban ezt már meglépték. Nagyon gyors bevételhez tud jutni a magyar államkassza. A Mi Hazánk Mozgalom azonnal meg fogja szavazni, ha lesz ilyen előterjesztés. Ha lesz ilyen javaslatuk, azt azonnal támogatni fogjuk. Láthatják, hogy még azt a szívességet is megtesszük, hogy nem mi nyújtjuk be először, hanem várjuk önöktől a megoldást. Tehát az egyik kérdésem, hogy sikerülte a globális techcégekkel kapcsolatban valamit elérni, hogy végre Magyarországon is fizessenek be, járuljanak hozzá a közteherviseléshez.

S rögtön mondok még egy ilyen globális disznófejű nagyurat. Például 2020 óta bizonyos globális multi cégek, amelyek étel-futárszolgáltatással foglalkoznak, megötszörözték a bevételüket Magyarországon, megint csak a mesterséges gazdasági krízisnek köszönhetően, a koronavírus megjelenése vagy ideküldése után. Itt van például a Wolt nevű multinacionális cég  amely finn alapítású, de az amerikai globális tőke azóta beszállt a cégbe , amelynek a vezérigazgatója elmondta, hogy ötször annyi, tehát 5 milliárd forintnyi volt a nettó árbevétele a koronavírusnak köszönhetően. S azt is elmondta a vezérigazgató, hogy az üzletpolitikájuk az, hogy migránsokat, bevándorlókat foglalkoztassanak.

Ezt tapasztaljuk Budapesten, tapasztaljuk Magyarországon, hogy az ételfutáraik egyre nagyobb része nem magyar. Azt várjuk, hogy például őket elővegyék az egyébként nem extraprofitot termelő légitársaságok helyett. Illetve várjuk azt, hogy legyen majd a kormánytól olyan előterjesztés, hogy korlátozni akarja az olcsó külföldi munkavállalók arányát a magyar dolgozók, a magyar vállalkozók, a magyar nép védelmében. A Wolt egy nagyon jó példa erre. Ajánlom önöknek, hogy kezdjenek el velük is foglalkozni. Köszönöm szépen. (Taps a Mi Hazánk soraiban.)

Előző Következő

Eleje Tartalom Homepage