TOROCZKAI LÁSZLÓ (Mi Hazánk): Köszönöm a szót, elnök úr. A New York-i Legfelsőbb Bíróság egy rendkívül fontos, talán precedensértékű ítéletet hozott a minap, és ebben az ítéletben kimondják azt, hogy jogtalan volt azoknak a munkavállalóknak az elbocsátása az Amerikai Egyesült Államokban, akiket pusztán azért rúgtak ki az állásukból, akik azért veszítették el a munkahelyüket, mert nem voltak hajlandók felvenni az úgynevezett Covid-oltásokat. A New York-i Legfelsőbb Bíróság ebben az ítéletében arra hivatkozik, hogy azért volt jogtalan ez a politikai döntés, mert mára kiderült, hogy ezek az oltások, különösképpen az mRNS-alapú, génbázisú Covid-oltások nem akadályozzák meg a fertőzés továbbadását, tehát az az indok, amiért kirúgtak embereket, valójában nem volt megalapozott.

Nem véletlen, hogy a New York-i legfelsőbb bíróság ilyen ítéletet hozott, ugyanis itt, Európában egy nagyon fontos kijelentés hangzott el nem másnak a szájából, mint Janine Small szájából, aki a Pfizer fejlett piacokért felelős vezetője, akit az Európai Parlament hallgatott meg a vakcinákkal kapcsolatban. A meghallgatás során az egyik európai parlamenti, egyébként holland képviselő kérdésére válaszolva Janine Small kijelentette azt, hogy soha nem tesztelték a Pfizernél a koronavírus-fertőzés átadásának megakadályozására ezeket az oltásokat.

Ebből európai szinten meglehetősen nagy botrány bontakozott ki, sőt az Európa Tanácsban is szó volt erről, hiszen itt emberi jogok is sérültek, nemcsak munkavállalói jogok, amikor a kormány itt, Magyarországon is arra hivatkozott, hogy azért kell kirúgni például a rendvédelmi dolgozókat, egészségügyi dolgozókat és másokat, mert ha nem veszik fel ezt az oltást, ha nem oltatják be magukat, akkor azt kockáztatják, hogy megfertőzik a kollégáikat.

Tehát még egyszer hangsúlyozom: ma már tudományosan bizonyított, méghozzá a Pfizer egyik vezetőjétől, Janine Smalltól származó információ az, hogy nem is volt ilyen tesztelés, nem is volt a Pfizernél ilyen szándék, hogy megakadályozzák a fertőzés továbbadását, ma pedig már pontosan tudjuk azt, hogy a fertőzés továbbadását ezek az oltások nem akadályozzák meg.

Erre hivatkozva egyébként a Fidesz-kormány által is üdvözölt új olasz kormány, a Meloni-kormány egyik első intézkedése volt, hogy azonnal megszüntette azt a jogtalan és emberi jogokat sértő állapotot, ami Olaszországban is volt, tehát visszahelyezték az állásukba azokat, akiket pusztán azért rúgtak ki, mert nem voltak hajlandóak ezt a bizonyos Covid-oltást felvenni.

Kérdezem a magyar kormánytól, hogy mikor szeretne végre a magyar kormány is lépni ez ügyben, látva azt, hogy Európában, az Egyesült Államokban milyen döntések születnek. Mikor szeretné végre a kormány kimondani azt, hogy jogtalan volt azoknak az elbocsátása, akiket pusztán a Covid-oltások felvételének megtagadása miatt bocsátottak el?

Ezért a Mi Hazánk Mozgalom frakciója határozati javaslatot fog benyújtani a parlament elé, és azt kérjük a kormánytól, hogy dolgozza ki azokat a részletszabályokat, amelyeknek megfelelően azok, akik korábban elveszítették az állásukat, újra megkapják a munkahelyüket. Tudjuk, hogy pont a rendvédelem, pont az egészségügy és más hasonló területek óriási munkaerőhiányban szenvednek, tehát ez egy őrült lépés volt a kormány részéről, hogy elveszített több ezer olyan dolgozót, aki jól végezte a munkáját, csak nem kért ezekből a Covid-oltásokból.

Tehát azt kérjük a kormánytól, hogy dolgozza ki a részletszabályait annak a mechanizmusnak, amely nemcsak visszahelyezi a korábbi állásukba a munkavállalókat, hanem azokat pedig, akik például már időközben átképezték magukat, más területen helyezkedtek el, és nem szeretnének visszamenni akár a rendvédelem, akár az egészségügy területére, kártalanítsa; legalább háromhavi fizetésük lehetne az a kártalanítás  akár a nyugati példákat, nyugati felvetéseket, javaslatokat figyelembe véve , ami, azt gondoljuk, emberséges lenne.

Ez ügyben egyébként petíciót indítunk, a petícióhoz pedig online aláírásgyűjtést indítunk, és az alapvető jogok biztosához fogunk fordulni ebben az ügyben, mert itt nemcsak munkajogról, hanem ahogy mondtam, emberijog-sértésről is szó van.

Azt kérjük a kormánytól, hogy azokat, akik nem szeretnének visszatérni tehát arra a területre, ahonnan elbocsátották őket, kártalanítsa; itt legalább háromhavi kártalanításról lehetne szó. És azt kérjük a kormánytól, hogy ezt ne az adófizetők, ne azoknak a pénzéből akarja megfizetni, akik így is károkat szenvedtek el, hanem a koronavírus haszonélvezői fizessék meg ezeket a kártalanításokat, például a digitális adón keresztül. Köszönöm szépen. (Taps a Mi Hazánk soraiban.)

Előző Következő

Eleje Tartalom Homepage