RÉTVÁRI BENCE belügyminisztériumi államtitkár: Köszönöm szépen a szót, elnök úr. Tisztelt Frakcióvezető Úr! Tisztelt Ház! A mi politikánk középpontjában, és nemcsak a szavak, hanem a tettek szintjén is valóban a szuverenitás védelme áll, mert abban hiszünk, hogy Magyarország akkor lehet sikeres, ha a saját érdekében hozza meg a döntéseit. A nemzetközi konfliktusaink, az uniós konfliktusaink java része is abból származik, hogy más uniós országok jobban szeretnék, ha a saját akaratukat tudnák érvényesíteni Magyarországon, míg Magyarország azt mondja, hogy mi kiállunk a nemzeti érdekekért. A magyar baloldal emiatt folyamatosan támadja Magyarországot, s tudjuk is, hogy miért, hiszen a kampányban kiderült, hogy őket külföldről finanszírozták, több milliárd forintnak megfelelő dollárt kaptak azért, hogy a külföldi politikát képviseljék Magyarországon és ne a magyar nemzeti érdeket külföldön. Ezt mindig is sejtettük, de most már a saját miniszterelnök-jelöltjük el is mondta, hogy ők külföldről kapják a pénzt, így a külföldi nótát visszhangozzák Magyarországon. Mi pedig nem ezt tesszük, hanem a magyar emberek érdekében állunk ki.

Azért vannak például nemzeti konzultációk Magyarországon, mert mi szeretnénk a magyar emberekkel fontos kérdésekben egyetértési pontokra jutni és utána abból cselekedni. Kezdtük ezt az Alaptörvénynél, folytattuk a migráció kérdésében, és most a szankciók kérdésénél tartunk. Ez két fontos szuverenitási kérdés. Az egyik a migráció, amit ön is említett, tisztelt képviselő úr. Magyarország az elsők között volt, sőt az első volt, aki kerítéssel védte meg a déli határát. Mindenki támadta emiatt Magyarországot, belföldön és külföldön egyaránt; sokan mondták, hogy le is bontanák. Odamentek Vona Gábortól Gyurcsány Ferencig, külföldi lapoknak nyilatkoztak Karácsony Gergelytől minden más baloldali politikusig, hogy meg se kellett volna építeni, semmire nem jó, mennyire embertelen. Mindezen külföldi nyomás ellenére Magyarország ezt megtette.

Bárhányan támadtak minket, bármilyen élesen támadtak minket külföldről és belföldről egyaránt, felépítettük a kerítést, és felállítottuk a határvadász ezredet is. Már szerencsére jóval több mint 900-nál tartunk azon határvadászok számánál, akikkel szerződést kötöttünk. A kisebbik részük még kiképzés alatt áll, de a nagyobbik részük már a kiképzés végére jutott, és tudja védeni a magyar déli határt olyan erőszakos embercsempészekkel szemben, akiknél nagyon sokszor találnak fegyvereket, késeket, gázspray-t és másokat. Más országban ez kevésbé mondható el, mint Magyarországon. Sokféle eljárást indítottak velünk szemben, sokféle nemzetközi forrásból támogatják azt, hogy az illegális migránsok jogait mindenhol tartsák tiszteletben, csak és kizárólag a magyar kerítésépítéshez nem sikerült érdemben hozzájárulni. Ez az egyik része a szuverenitásunknak, hogy a népességünkről mi dönthessünk.

A másik pedig a gazdasági függetlenség. Tisztelt képviselő úr, ön azt mondta, hogy elhibázott a magyar kormány politikája. Azért hadd ismertessem önnel azt, hogy kilowattóránként eurócentben mennyibe kerül a villamos energia Budapesten és más európai fővárosokban. Budapesten 9,22, Bukarestben 16, Londonban 39, Bécsben 43, Brüsszelben 53, Berlinben 54, Koppenhágában 66. Magyarországon 9,22! S nézzük meg, hogy a gáz szintén eurócentben, kilowattóránként mennyibe kerül. Budapesten 5, Bukarestben 6, Brüsszelben 16, Berlinben 24, Bécsben 27, Koppenhágában 40, Amszterdamban 42. Magyarországon 5, tisztelt képviselő úr!

Nem nevezheti hibásnak azt a gazdaságpolitikát, amely így tudott az embereknek segíteni. Mert az egyik fontos lépés az, hogy az embereknek nőjön a jövedelmük, ezért csökkentettük az adókat  15 százalékos személyi jövedelemadó, családi típusú adózás, ami nulla százalékra tudja levinni az adózást , ezért emeltük radikálisan a minimálbért, hogy növekedjen a minimálbér és ezzel az emberek bére is. Ezzel nőtt a jövedelmük, és mellette a kiadásaikat azzal tudtuk csökkenteni, hogy a rezsit alacsony szinten tartottuk. Mondjon még egy országot, tisztelt képviselő úr, ahol a 2013-as árhoz képest mínusz 25 százalékon lehet ma is áramot és gázt venni a háztartásoknak! Mondjon még egy ilyen országot! Ön azt mondta, hogy sikertelen a kormánynak az ilyesfajta politikája. Hát, akkor mondjon egy országot, amelyiknek jobban sikerült! Mert ha mi sikertelenek vagyunk, és hozzánk képest csak rosszabb eredmények vannak, akkor ők aztán nagyon-nagyon-nagyon nem sikeresek.

Az Eurostat legfrissebb kimutatása szerint  amiről itt a parlamentben a múlt héten is szó volt  Magyarország, Horvátország és Lettország van a lista pozitív végén a tekintetben, hogy euróban kifejezve az átlagos háztartási földgázárak hogyan alakultak, a másik végén pedig Svédország, Dánia és Hollandia áll. Az Eurostat kimutatása szerint is, ha az első féléves adatokat összevetem, az ideit és a tavalyit, minden más országban emelkedtek, sőt a legtöbb országban radikálisan, nem 30, hanem 100 meg 110 százalékkal emelkedtek a rezsiköltségek, csak Magyarország tudott kivétel maradni. Ön azt mondja, hogy Magyarország a kudarcos, s ezek szerint a többi meg nem kudarcos, miközben még az Eurostat is kimutatja, hogy Magyarország az egyetlen, ahol a megélhetés egy nagyon fontos része, a rezsiköltség szinten tudott maradni.

Hol van még egy ország, amelyik arányosan 181 ezer forintot tud adni a rezsiköltségek kigazdálkodásához?! Az más kérdés, hogy a szankciókkal Európa magát sodorta nagyon-nagyon nehéz helyzetbe. Köszönöm szépen, hogy meghallgattak. (Taps a kormánypártok soraiban.)

Előző Következő

Eleje Tartalom Homepage