JÁMBOR ANDRÁS IMRE (Párbeszéd): Köszönöm a szót. Rogán Antal, Nagy Ádám, Cseresnyés Péter, Csizi Péter, Szatmáry Kristóf, Gelencsér Attila, Varga Judit, Kubatov Gábor, Trócsányi László és Vízkelety Mariann (Moraj, közbeszólások a kormánypártok soraiból.)  ők azok, akiknek a neve valamilyen módon, valamilyen érintettségben elhangzik a Völner-Schadl-ügy, a végrehajtói maffia ügyének leiratában, és ők azok, akikkel kapcsolatban nem látjuk azt, hogy bármilyen nyomozás folyna, többségüket még tanúként se hallgatták ki, azokat se, akikre egyébként az Igazságügyi Minisztérium különböző munkatársai a tanúvallomásukban hivatkoztak, hogy részesei ennek az ügynek.

Ma délelőtt az Igazságügyi Bizottságban most már negyedszerre szavazták le azt a javaslatomat, ami a végrehajtói maffia ügyét próbálná rendezni, és nemcsak ezt a korrupciós szálat, mert itt három különböző dologról beszélünk: beszélünk elkövetőkről, beszélünk egy rendszerről, és beszélünk áldozatokról.

Ahogy a bizottsági ülésen is elmondtam, én azt a dolgot kérném önöktől, kedves fideszes képviselőtársaim, hogy legalább egy dolgot jelöljenek meg, hogy ebből a javaslatból mi az, amit támogatnak. Értem azt, hogy a politikai korrupció felszámolását nem támogatják, de azt legalább, mondjuk, támogassák, hogy azok, akik ennek a maffiának a károsultjai az elmúlt 12 és 30 évben, valamilyen kártalanítást kapjanak. Hiszen a Végrehajtói Kart a magyar állam hozta létre, a felügyeletet a magyar állam látja el, egyébként többek között Rogán Antal által kialakítva. Tehát az van, hogy ha itt történtek hibák és mulasztások  márpedig azt látjuk, hogy történtek hibák és mulasztások , akkor a magyar államnak ebben van felelőssége.

Azt is látjuk, hogy azt a végrehajtói törvényt, amit, kicsit nehéz azt mondani, hogy függetlenül az előbb felsorolt ügytől fogadtak el  hiszen azért nagyon nehéz nem összefüggést látni ebben a maffiaszerű rendszerben és az elfogadott végrehajtói törvényben , tehát ezt a törvényt gyakorlatilag ki kéne dobni úgy, ahogy van, és egy új törvényt hozni helyette.

Én nemcsak a sokszor elmondott dolgokra gondolok, hogy hogy lehetséges az, hogy valakinek úgy írják ki árverezésre a házát, hogy a végrehajtással szembeni kérelme még nem futott le, hogy hogy lehet egy tárgyat az érték 1 százalékáért adott esetben a törvény szerint elárverezni, hanem azokra a visszaélésekre, hogy például milyen díjakat számolnak el a végrehajtók, hogyan pakolják ezt föl széljegyzetre a tulajdoni lapon, hogy ez ellen miért nincsen gyakorlatilag semmilyen jogorvoslati kérelem, illetve hogy van az, hogy azok a jogorvoslatok, kérdések, amik akár a minisztériumba is befutottak a Végrehajtói Karral kapcsolatban, azok igazából sehova nem vezettek, és az a felügyeleti szerv, amit önök létrehoztak a Végrehajtói Kar fölött, illetve ami korábban volt, igazából semmit nem csinált ezekben az ügyekben.

Azt szeretném kérni önöktől, hogy legalább az engedjék meg, hogy ha nem is bizottságban, hanem valahogy máshogy tekintsük végig ezeket az ügyeket, tekintsük végig a végrehajtói törvényt, mert bőven vannak olyan történetek, amik szerintem önökre is hatással lennének, ha megismernék őket.

Elég sok egyéni képviselő ül itt, nem hiszem el azt, hogy ne találkoznának hetente legalább egy végrehajtásból fakadó esettel. Mondjuk, olyannal, amikor a háromgyerekes családnak, ahol leukémiás volt a gyerek, és ezért nem tudott dolgozni az apuka, felhalmozódott egy nagy adag tartozása, ami után ők jogcím nélküli lakáshasználók lettek, és így nem jogosultak szociális támogatásra, gyakorlatilag semmire. Most mindkét szülő dolgozik, mert szerencsére kigyógyult a kisgyerek, de az van, hogy a fizetésük harmadát levonják. Hogyan folytassák így az életüket? Hogyan törlesszék az adósságukat? Hogyan térjenek vissza a normális életbe? Nagyon örülök, hogy novemberben önök növelték azt a maximumot, amit levonásban lehet elérni itt az adósságtörlesztésnél, de azért nagyon sok olyan dolgot látunk, amiben itt probléma van.

Ha már itt a képviselőtársaim bekiabálással indítottak, amikor elkezdődött a felszólalás, tehát azt látjuk, hogy az előbb felsorolt neveknél hiába van olyan, akinél konkrét tanúvallomások állnak rendelkezésre, konkrét lehallgatási anyagok állnak rendelkezésre, például Völner államtitkár úr, de lehetne más neveket is mondani, szabadlábon védekezhet.

A mi egyik tagunkat úgy tartóztatták le három héttel ezelőtt, hogy egy jogszerűen bejelentett eseményt lájkolt a Facebookon, és két decathlonos ruhadarab azonossága miatt tartóztatták le, többek között azért, mert azt mondták, hogy ő az összekötője a külföldi antifa csoportoknak. Ez a nő nem beszél idegen nyelveket, kicsit nehéz lenne azt mondani, hogy ő az összekötője, mondjuk, egy német antifa csoportnak. (Novák Előd: …terrorista!  Az elnök csenget.)

Ehhez azért érdemes még hozzátenni pluszban (Az elnök a csengője megkocogtatásával jelzi az időkeret leteltét.), hogy itt az ügyészség szüntette meg ezt a kényszerintézkedést, nagyon szokatlan módon. Aki ismeri a büntetőeljárást, az tudja, hogy az ügyészség nem szokott így beavatkozni…

Előző Következő

Eleje Tartalom Homepage