TOROCZKAI LÁSZLÓ (Mi Hazánk): Köszönöm a szót, elnök úr. Nagyon örülök annak, hogy Jámbor András szólalt fel előttem, és szóba hozta a baloldali terrorizmust Magyarországon. Fogok erről is beszélni, de előtte a kormány képviselőjének szeretném azt jelezni  még mielőtt majd a válasz közben arra hivatkozna, hogy nem akar beavatkozni különböző folyamatban lévő büntetőeljárásokba , hogy egyrészt én beszélni fogok a titkosszolgálatok felelősségéről, különböző közbiztonsági ügyeket illetően, illetve egyszerűen most már nemcsak különböző ügyekről van szó, hanem arról, hogy egyszerűen megroppant Magyarországon a szubjektív biztonságérzet, és nemcsak a baloldali terrorizmus megjelenése miatt, hanem azért is, mert hétről hétre, napról napra halljuk a híreket, Szabolcs-Szatmár-Bereg megyéből most éppen hétvégén már másodjára, hogy milyen elképesztő bűncselekmények, a köznyugalmat zavaró esetek történnek. Tehát a titkosszolgálatokat a kormány felügyeli. Illetve beszélni szeretnék majd arról, hogy a különböző rendőrkapitányságok vezetői hogyan járnak el, hogyan viselkednek egy-egy ilyen bűntény ügyében. Ami a rendőrkapitányok kinevezését illeti, igenis ott is van hatásköre, feladata a kormánynak. Illetve beszélni fogok a bíróságokról, és a bíróságok esetében is, például az Országos Bírósági Hivatal esetében nehéz lenne azt mondani, hogy a kormánynak semmi köze nem volt. És akkor még az ügyészségre nem tértem ki. Mindenki tudja, hogy az ügyészséget a kormány milyen módon tartja a kezében.

Na, tehát akkor kezdjük a sok-sok, most már úgy általában az emberek szubjektív biztonságérzetére komoly hatást gyakorló ügyekkel. Ha már itt van Jámbor András képviselőtársunk, akkor kezdjük azzal, hogy egyrészt önmagában az, hogy megjelenik Magyarországon a nem pusztán gyűlölet-bűncselekmény, hanem terrorizmus, az fölveti a kormány, fölveti az Alkotmányvédelmi Hivatal, fölveti a titkosszolgálatok nagyon súlyos felelősségét. Hiszen jelenleg azt tudjuk, hogy olyan külföldi csoportok jelentek meg itt, magyarországi társaik  és ebben az esetben Jámbor Andráséknak nagyon komoly politikai felelősségük van  meghívására itt, Magyarországon, akik például a németországi hatóságok előtt régóta ismertek. Tehát név szerint ismerik őket. Legutoljára januárban Erfurtban követtek el ugyanilyen támadást, amit Budapesten. Tehát egy olyan szervezett terrorcsoportról beszélünk, amely nemzetközi viszonylatban, relációban a hatóságok előtt ismert.

Tehát még egyszer megkérdezem  mert egyszer már föltettem ezt a kérdést, de nem kaptam rá választ, most szeretnék erre választ kapni: mit csináltak a magyarok és a magyar nemzet biztonságáért felelős titkosszolgálatok, mit csinált az Alkotmányvédelmi Hivatal, hogyan utazhattak be magyarországi elvbarátaik meghívására ezek a terroristák Magyarországra?

A másik pedig, hogy legalább 15 elkövetőről tudunk. A 15-ből jelenleg hányan vannak előzetes letartóztatásban? Ha jól számolom, akkor azt hiszem, ketten. Ez azt jelenti, hogy még egy csomó elkövetőt nem is azonosítottak be, miközben nyilvánvalóan nemcsak az előbb említett D. Krisztina, Jámbor András és Tordai Bence munkatársa lehet ezzel az üggyel gyanúsítható, hanem még több olyan magyarról tudunk  magyarországiról, inkább így fogalmaznék , aki részt vett ezekben a terrortámadásokban. Tehát kérdezem: mit csinálnak a különböző szervek, mit csinál a nyomozó hatóság?

Aztán úgy tűnik, mintha ebben az országban 2010-ben nem is lett volna kormányváltás, rendszerváltásról aztán végképp nem beszélhetünk, de mintha még mindig egy ilyen MSZP-SZDSZ-kormány lenne Magyarországon, ha például azt nézzük, hogy jelenleg azért áll bíróság előtt egy fiatalember, Barcsa-Turner Gábor, mert közzétettek egy ’56-os plakátot, és meggyanúsították őket azzal, hogy az azon szereplő különböző kommunista szimbólumok, illetve LMBTQ politikai mozgalom zászlajának elégetése szerintük minimum közösség tagja elleni erőszak. Egyébként meg sem valósult semmiféle zászlóégetés. Úgy látszik, erre van pénz Magyarországon, hogy büntetőeljárásokat indítsanak, és a bíróság ezzel foglalkozzon.

Aztán ott volt az ásotthalmi mezőőrök ügye, akiket szintén bíróság elé állítottak azért, mert olyan, tanyákba betörő migránscsoport tagjait állították meg, akik egyébként azért is érkeztek oda, mert ezek a migránsok az éppen ott vadászatot tartó vadásztársaság működését is zavarták. A mezőőröket állították bíróság elé, lettek vádlottak, ítélték el őket. A Magyar Önvédelmi Mozgalom vezetője ellen egy rakat eljárást indítottak, és például a mezőkovácsházi rendőrkapitány őt vegzálta, illetve azok ellen a mezőhegyesi helyi lakosok ellen indítottak büntetőeljárásokat, illetve még a gyermekeiket is megpróbálták elvenni tőlük, akik felvonultak, egy tüntetésen vettek részt amiatt, mert egy helyi, egyébként cigány származású ember meggyilkolt egy négygyermekes családapát brutális körülmények között. Ezek után a mezőkovácsházi rendőrkapitány Száva Vincét (Az elnök a csengője megkocogtatásával jelzi az időkeret leteltét.), akinek nem tudom, miféle legitimációja van, őt fogadja, a tüntető magyarok ellen pedig büntetőeljárásokat indítanak. Választ kérek arra, hogy a magyarok országae még Magyarország. Köszönöm szépen. (Taps a Mi Hazánk soraiban.)

Előző Következő

Eleje Tartalom Homepage