DR. LUKÁCS LÁSZLÓ GYÖRGY (Jobbik): Köszönöm szépen a szót. Tisztelt Elnök Úr! Tisztelt Államtitkár Urak! Fontos egy kijelentéssel indítanunk (Rétvári Bence Vitályos Eszterre mutat.), illetve államtitkár asszony  helyesen mutat Rétvári képviselőtársam , államtitkár asszonyok és miniszter úr, de folytathatnánk a sort. (Derültség a kormánypártok soraiban.) Nem is az udvariassági körök a fontosak, hanem az, hogy kimondjuk a tételmondatot (Közbeszólások a kormánypártok soraiból: Halljuk!), azt, hogy vessünk végre véget a végrehajtóbiznisznek. Mert az elmúlt hetek, sőt az elmúlt hét eseményei mutatták, hogy ha egy köztestülettel kapcsolatban felmerül bármilyen kétely, és valaki úgy gondolja, hogy törvénnyel kell beavatkozni a köztestület életének a rendrakásába, akkor a kormánypártok meglehetősen gyorsan reagálnak; így jártunk a Magyar Orvosi Kamarával.

Viszont a Holdról is látszik  ahogy önök szoktak fogalmazni , hogy a végrehajtói kamara körül, a végrehajtói testület körül valami nagyon nincs rendben. Az elmúlt időszak egyik, talán legforróbb ügye volt a Schadl-Völner-ügy, amelyben magának a végrehajtói kamarának az elnökéről bizonyosodott be  ezt bátran ki lehet mondani , hogy lényegében maffiaszervezetet működtetett. Ez egy jól szervezett, valójában bűncselekmények elkövetésére létrejött szervezetrendszer volt, és ő maga ennek a szervezetnek az elnökeként olyan elveket képviselt és úgy szervezte a kamara életét, ami összeegyeztethetetlen nemcsak a jogállami kritériummal, nemcsak a jogászi hivatási ethosszal, hanem mindennel, amit az emberek elvárnak egy olyan szervezetrendszertől, amely a közhatalmat gyakorolja.

Sőt, azt is látni kell, hogy ez talán minden idők legnagyobb kormányzati botránya is, hiszen nyakig érintettek benne az Igazságügyi Minisztérium háza tájáról jó sokan. Nyugodtan mondhatnánk azt is, hogy talán megérjük azokat a napokat, amikor rabomobil fog várakozni az Igazságügyi Minisztérium előtt, és várni fogja azokat, akiket ki tudja, milyen okból Völner János, Völner Pál  bocsánat! (Derültség a kormánypártok soraiban.)  be fog idézni a tárgyalására. De ki tudja, hogy milyen okból, tanúként mellette vagy tanúként ellene, esetleg a bűnszervezetében való részvételnek a bizonyításaképpen.

Világosan látszik abból, ami történik, a társadalmi a felháborodás. Az ügyben meglévő negatív értékítéletek abba az irányba mutatnak, hogy a rendszer javításra szorul. Korábban önök ehhez a rendszerhez hozzányúltak, és láttuk is, hogy a végrehajtói rendszeren azért elbukott már korábban más államtitkár is önöknél, sőt úgy tűnik, mostantól kezdve miniszterek is érintettek benne. Az is látszik, hogy ahogy önök megszervezték a végrehajtói rendszert, folyamatosan növekvő ügyszámmal dolgoztak. 2008-ban, mielőtt még önök kormányon voltak, 212 ezer ügy volt, 2012-ben 478 ezer, és 2021-ben már 799 ezer ügyben jártak el az önálló bírósági végrehajtók, azok, akik a magyar embereknek az anyagi tönkretételéhez, a magyar legkisebb vállalkozásoknak az anyagi tönkretételéhez asszisztáltak.

S az nem elég, hogy ők ezt a munkát így látták el, látjuk, a főnöknek, illetve látjuk az abban részt vevő, alatta berendezett végrehajtók működési rendszeréből, hogy valójában azok kaphattak végrehajtói praxist, azok nyúlhatták le az emberektől a pénzt, szedhették a Fidesz sápját róluk, akik jól megfizették Schadl Györgyöt, akiknek volt 40-80 millió forintjuk, amelyet visszacsorgattak. Látszódik az is, hogy egy-egy ilyen praxis százmilliós bevételeket tudott generálni, amelyekből visszaosztásra volt szükség.

Az is ebben az időszakban történt meg  és ne haragudjanak, ez is szinte példátlan , Völner Pál telefonbeszélgetéséből világossá vált, hogy önök a politikai riválisnak, ő a politikai riválisnak a lejáratását akarta megkísérelni. Nunkovics Tibor, akkori országgyűlési képviselő  hangsúlyozom, akkori országgyűlési képviselő , akit a magyar szolgálatoknak ilyenekkel szemben védenie kellene, szóval ezt a képviselőt akarta csak a politikai munkája miatt besározni a végrehajtói kapcsolatrendszerét kihasználva Völner Pál; egyébként olyannal, amit nem követett el, és amelyet Völner Pál utána elkövetett, amikor devizaadósok házára pofátlanul alacsony pénzen licitált.

A kérdés, még egyszer, úgy hangzik: mikor fog megváltozni a rendszer? De ahhoz, hogy a rendszer megváltozzon, legyen pár javaslatunk is! A Jobbik-Konzervatívok azt javasolja, és régóta ezt javasoljuk, hogy az egész végrehajtási rendszert, úgy, ahogy van, állami ellenőrzés alá kell vonni, állami közfeladatot ellátó szervként kell a bírósági végrehajtás mellett megszavazni. Volt erre példa, működött, közhatalmat gyakorolt, és az emberek bíztak benne. Sőt, a teljes Végrehajtói Karnak, akik most benne vannak, átvilágításon kell átesniük, hiszen mindannyiuknál felmerül, hogy valamilyen módon részt vettek ebben a kiterjedt bűnszervezetben.

A Végrehajtói Kar és annak tagjai, világosan látszik, elveszítették a legitimitásukat a néppel szemben, és olyan közhatalomra hivatkoznak, ami nincs meg mögöttük. Mindannyiunknak érdeke, hogy ezt a rendszert, a profitorientált rendszert átalakítsuk, és végre olyanná tegyük, amelyben az emberek bízhatnak, és amelyben nem az intézményesített korrupció fogja ellepni az egészet. Köszönöm szépen. (Taps a Jobbik soraiban.)

Előző Következő

Eleje Tartalom Homepage