RÉTVÁRI BENCE belügyminisztériumi államtitkár: Köszönöm szépen a szót, elnök úr. Tisztelt Képviselő Úr! Tisztelt Ház! Nem gondoltam, hogy önnek közel egy évtizednyi képviselőség után meg a pedagóguspályán eltöltött jó pár év után a négy alapműveletet kell hogy itt a figyelmébe ajánljam, de ha már ön megkérdezett, akkor szívesen megteszem. Tudja, Magyarországon a tanítási órákat úgy határozták meg, hogy 45 perc. Az OECD 60 percben méri az egy órát. És egyébként vannak olyan országok, ahol nem 45 meg nem 60, hanem mondjuk, 90 perc is lehet egy tanítási óra. Tehát az OECD előbb átszámolja a magyar 45 perces órákat 60 perces munkaórába, és így hasonlítja össze az országokat, mert van, ahol 45, van, ahol 60, van, ahol 90, de így lehet összehasonlítani az órákat egymással. Tehát nagyon egyszerű a megoldás az ön által ezek szerint négy éve görgetett problémára, nem tudta megtalálni a nyitját, hogy mi a 30 százalékos különbség a két szám között. Hát, pontosan ez: a 45 perc és a 60 perc közötti különbség. Úgyhogy örülök, hogy egy egyszerű matematikai művelettel önnek ezt a dilemmáját fel tudom oldani.

És ha ön megnézi az OECD kimutatásait, azok nem a magyar kormány kimutatásai, hanem az OECD kimutatásai, amelyek valóban azokat az eredményeket hozzák, amelyekről az elmúlt években is beszéltünk. És szerintem ez nem minősít bárkit le vagy föl, az oktatás egészét kell hogy tekintsük, és azt kell hogy egyre jobbá tegyük. Az új pedagóguséletpálya-törvény is erről szól, hogy aki több órát tart, aki több tanórán kívüli foglalkozást tart, az végre többen keressen, hogy ő legyen a példa, ő az, akit elismerünk, a szülők őt ismerik el, mert nekik hálásak azért, amiért a gyerekükért többet tesz, mint az átlag. Ha a szülő hálásabb, ha a gyerek többet kap, akkor a fizetésében ez miért nem nyilvánul meg?

(13.30)

Miért van az, hogy önök, a baloldal ezt folyamatosan támadják, és nem hajlandóak tudomásul venni, hogy ez mennyire a gyerekek érdekét szolgálná? Ha ön is megnézi az OECD számait Magyarországon alsó tagozaton vagy akár felső tagozaton, vagy középiskolában tanulókról, azokat a számokat találja az OECD honlapján az OECD kimutatásaiban, amiket a magyar kormány is elmondott (Az elnök a csengő megkocogtatásával jelzi az időkeret lejártát.), úgyhogy elfogadjuk, hogyha ön kér bocsánatot tőlünk. Köszönöm szépen. (Taps a kormánypártok padsoraiból.  Ander Balázs közbeszól.)

Előző Következő

Eleje Tartalom Homepage