GYOPÁROS ALPÁR (Fidesz): Köszönöm a szót, elnök úr. Tisztelt Államtitkár Úr! A magyar befektetésösztönzési rendszer az utóbbi években pozitív rekordok egész sorát állította fel. A magyar gazdaság a tavalyi évben egyenesen mesterhármast ért el, megdöntve a foglalkoztatottság, a beruházások és az export rekordját is. Ha nem jön a Covid és a háború, akkor valószínűleg olyan magasságokba léphetett volna hazánk, amit korábban remélni sem mertünk.

Bár a magyar baloldal, karöltve Brüsszellel és a különböző háborúpárti nemzetközi szervezetekkel mindent elkövet annak érdekében, hogy ez a háború elhúzódjon, Magyarország egyértelmű békepárti álláspontot képvisel. Nekünk igenis a magyar emberek biztonsága, a magyar érdekek szem előtt tartása a fontos. Ha nincsen háború, akkor nem halnak értelmetlen halált emberek, köztük kárpátaljai honfitársaink is a háborúban. És ha nincsen háború, akkor a gazdasági körülmények és az inflációs adatok is normalizálódhatnak.

A sok nehezítő körülmény és a liberális ellenszél dacára Szijjártó miniszter úr folyamatosan számol be arról, hogy nagy nemzetközi cégek teszik le a voksukat hazánk mellett, Magyarország a külföldi befektetők elsődleges célpontjává vált. Örömteli, hogy folyamatosan kapjuk a jó híreket arra vonatkozóan, miszerint Keletről, Nyugatról is tartós a befektetési kedv hazánk irányába, újabb és újabb cégek telepednek le nálunk. Ezek a cégek ráadásul jól érzékelhetően a magyar vidék irányába is fordulnak, megszűnt a főváros egyeduralma ebben a tekintetben. Beérik tehát az a tudatos közlekedésfejlesztési politika, amely a „Modern városok” programon keresztül majd’ minden vármegyeszékhelyet is bekapcsolt hazánk gyorsforgalmi úthálózatába. Ma már nincsen versenyképtelen régió, a magyar vidék ugyanolyan esélyekkel pályázik egy-egy nemzetközi beruházó figyelmére, mint a főváros.

A magyar külgazdaság-politikának és a magyarországi cégek erejének, a magyar emberek szorgalmának köszönhetően előre tudunk menekülni, a gazdaság pedig stabil lábakon áll. A HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség tevékenységét a saját választókörzetemben, Győr-Moson-Sopron vármegyében is jól érzékeljük, a nemzetközi cégek érdeklődése folyamatos régiónk irányába is, az ipari parkok szépen telnek. Kapuváron például a Laurastar Hungary Kft. és az Intretech Hungary Kft. a keleti és nyugati gazdasági kapcsolatokat is erősítik, fejlesztéseik folyamatosan adnak munkát a régióban élőknek. De említhetném például Szany nagyközségben az Interfa Bútoripari Kft.-t.

Jól érezni tehát az elszántságot és tudatosságot, amellyel a magyar külgazdaság sikeresen harcol a nemzetközi cégek figyelméért és befektetéseiért, és különösen örömteli számomra, vidéki képviselő számára, hogy érzékelhetően kiegyenlített az ország a befektetések földrajzi elhelyezkedésének tekintetében, így a vidéki Magyarország jelentős mértékben részesül ezekből a nagyszabású beruházásokból és fejlesztésekből, munkát adva ezzel a vidéken élő honfitársainknak.

(19.10)

Kérdezem tisztelt államtitkár urat: mit hoz befektetési szempontból a 2023. esztendő Magyarországnak, különösen a magyar vidéknek? Hogyan alakul a külföldi tőke földrajzi eloszlása hazánkban? Folytatódike az idei évben is a magyar gazdasági mutatók folyamatos növekedése? Várom megtisztelő válaszát.

Előző Következő

Eleje Tartalom Homepage