DR. APÁTI ISTVÁN (Mi Hazánk): Köszönöm a szót. Tisztelt Elnök Úr! Tisztelt Államtitkár Asszony! Tisztelt Országgyűlés! Azok a statisztikák, amelyekből például az Energiaügyi Minisztérium is dolgozik, olyannyira függetlenek, hogy sokszor a valóságtól is függetlenné válnak. Ezt annak a felvezetéseként mondom, hogy az is a fogyasztók megkárosítása és az arcátlan népnyúzás kategóriájába tartozik, ahogy meghatározták a gáz és a villany éves lakossági kvótáját, hiszen mind a 2523 kilowattóra, mind pedig az 1729 köbméter rendkívül alultervezett.

A lehúzásnak a következő lépcsőfoka az ezen kedvezményes mérték fölötti fogyasztásra kivetett, úgynevezett világpiaci ár vagy teljes ár, amely a villany esetében 70 forint, a gáz esetében pedig 747 forint köbméterenként. (Közbeszólás az ellenzék soraiból: Az igen!) Tehát körülbelül 2 eurót fizet minden egyes kvóta fölötti mennyiségért valamennyi magyar fogyasztó, ami a legfinomabban szólva nincs arányban a magyar emberek, a magyar családok bevételeivel, jövedelmével és lehetőségeivel, ez talán még a megtorló jellegtől is súlyosabb mértékű. Ráadásul a világpiaci árak, a gáz világpiaci árának alakulása már régóta nem indokolja a 747 forintos árat, adottak annak a töredékmértékre való csökkentésének a feltételei. Nyilvánvalóan az a 300 milliárd forint, amit az MVM-ből kivesznek osztalék jogcímén, elég kecsegtető ahhoz, hogy tovább folytassák ezt a politikát.

A legarcátlanabb pedig a számlázási gyakorlat  erre többször felhívtam már az ön, illetőleg az önök szíves figyelmét , hiszen követhetetlen, átláthatatlan, az ügyfélszolgálatok munkatársai sem értik, hogy mi miért történik; nagyságrendekkel egyszerűbb elszámolási vagy számlázási rendszert kellene bevezetni. Ezzel kapcsolatban is szeretnék érdeklődni, hogy tervezike tehát a kvótamérték megemelését, az afölötti világpiaci ár összegének csökkentését (Az elnök csenget.) és egy átlátható, tisztességes számlázási rendszer bevezetését. Erre várnék nagy tisztelettel érdemi válaszokat.

Előző Következő

Eleje Tartalom Homepage