DÖMÖTÖR CSABA, a Miniszterelnöki Kabinetiroda államtitkára: Köszönöm a szót, elnök úr. (Gelencsér Ferenc: Ideges! Ideges!) Köszönöm a felszólalását, tisztelt elítélt képviselő úr. (Derültség a kormánypárti padsorokból.)

Először is a gyermekvédelem ügyére szeretnék reagálni. A miniszterelnök úr erre, az önök felvetéseire részletesen reagált, de szeretnék pár dolgot megismételni. Ha pedofil-bűncselekményekről van szó, akkor nincs helye semmiféle toleranciának és kegyelemnek. (Fekete-Győr András: Akkor miért adtak kegyelmet, államtitkár úr?) A kegyelmi jogkör a köztársasági elnökhöz tartozik, ő hozta ezt a döntést, nem adott magyarázatot a döntésére, ezért lemondott  helyesen. Egyetlen helyes döntés lehetett volna a kegyelmi kérvénnyel kapcsolatban (Lőcsei Lajos: De miért adott kegyelmet?  Vitályos Eszter: Kérdezd meg!), az pedig az elutasítás. (Lőcsei Lajos: Miért? Miért adott kegyelmet?)

Arra is szeretném felhívni a figyelmét, hogy ez a kormány volt az, amely több hullámban szigorította a gyermekvédelmi szabályozást. A baloldali pártok  és önök ehhez a baloldali szövetséghez csatlakoztak  ezt sohasem támogatták.

(10.00)

Ezért van az, hogy 2010-ben 81 pedofil bűnöző volt börtönben, most 663. Ez azt jelenti, hogy vagy ötszázzal több pedofil járkálna a magyar utcákon, hogyha még mindig baloldali kormányzás van. (Fekete-Győr András: És miért van ennyi pedofil a Fidesz alatt Magyarországon?)

És ön személyesen arra a kérdésre például  hogy egy másik kérdést említsek , arra a kérdésre, hogy beengednée az LMBTQ-aktivistákat a magyar iskolákba és óvodákba, egyértelmű igennel válaszolt. Ezek után arra kérem, hogy gyermekvédelmi ügyekben nagyobb alázattal járjon el (Vitályos Eszter: Úgy mindenben!), mert mi ezt nem fogjuk engedni.

Arra is volt példa, hogy önök Brüsszelben jelentették fel Magyarországot a magyar gyermekvédelmi szabályozás miatt. Erre utána idejönnek, és a gyermekvédelem ügyében próbálnak számonkérni. Egy dologban biztos lehet: alaptörvény-módosítással fogjuk elejét venni annak, hogy ilyen kegyelmi döntések szülessenek.

Átfogó vizsgálat indul a gyermekotthonokban, és azt is felül kell vizsgálni, hogy az otthonok vezetői átesneke kellő mélységű átvilágításon, és abban is biztos lehet, hogy több ponton fog módosulni, szigorodni a gyermekvédelmi szabályozás, szavazni is lehet majd róla, ön is szavazhat, ott dől el, hogy tényleg a gyermekeket tartjáke szem előtt, vagy valami egészen mást.

Amikor a bűnökről beszélt a felszólalása elején, akkor azt gondoltam, hogy itt majd valami lemondás következik (Arató Gergely: Mondj le!  Vitályos Eszter: Mi is azt vártuk!), ebben azért kevesen bízhattak. Egy kicsit meglepődtem azon, hogy felszólal, azon meg végképp, hogy bizonyos előzmények után, pár nappal ezelőtti előzmények után még erkölcsi számonkérő mondandóval készül.

Mégiscsak az történt, hogy önt pár napja a magyar bíróság elítélte (Moraj az ellenzéki pártok soraiból.  Fekete-Győr András: Fideszes bíróság másodfokon!) hivatalos személy elleni erőszak miatt. Egész pontosan az történt, hogy füstgránátot dobott a rendőrökre, és próbálta az egészet elmaszatolni azzal, hogy ő csak ejtett gránátocskát a rendőrökre, de a bíróság döntött.

Megmosolyogtató, hogy az egészet megpróbálja koncepciós perként beállítani. (Gelencsér Ferenc: Az is! Koncepciós!) Nem ellenzéki politikusként kapta ezt a büntetést, hanem Fekete-Győr Andrásként, aki úgy döntött, hogy erőszakos eszközökhöz folyamodik. Nincs ezzel egyedül. Ezt az eszközt választották, az erőszak eszközét az antifák, az erőszakot választotta a baloldali kormány is, amikor 2006-ban az ellenvéleményre gumilövedékkel válaszolt, csak nem akarják levenni a tanácsköztársaságos kitűzőt. (Lőcsei Lajos: Miért kapott kegyelmet K. Endre? – Folyamatos közbeszólások az ellenzék soraiból.)

Előző Következő

Eleje Tartalom Homepage