KUNCZE GÁBOR (SZDSZ): Elnöknő! Tisztelt Képviselőtársaim! Valóban személyes megtámadtatás miatt kértem szót - sajnálom, hogy Csapody képviselőtársunk nincs a teremben. A probléma ugyanis az, hogy szegény Csapody képviselőtársunkat valami hazug, csaló gazember valószínűleg félrevezette, és ezért szegény olyan állításokat fogalmazott meg az interpellációjában, amelyek nem felelnek meg a valóságnak. Én ezeket szeretném helyesbíteni.

A tankönyvkiadásról szóló döntéskor semmilyen per nem volt a minisztérium és a szerzők között, vagyis a minisztérium vezetése nem foglalt állást bíróság helyett.

A Korona Kiadó érvényes szerződést felmutatni nem tudott, négy évre sem rendelkezett szerződéssel a szerzővel. Ezt egyrészt megerősítette a szerző, másrészt hasonlóképpen foglalt állást a Szerzői Jogvédő Hivatal, amely talán hivatott egy ilyen kérdés eldöntésére.

Nem igaz, hogy a Versenyhivatal szerint a jogok a Korona Kiadót illették, a Versenyhivatal ugyanis ilyen döntést nem hozott.

Nem igaz, hogy a rendőrség és a kiadó kapcsolatába én bármilyen módon beavatkoztam volna, a szerző tett feljelentést a kiadó ellen azért, mert hamis impresszummal, nagy példányszámban dobta piacra a könyvét. A főügyészség azért döntött úgy, hogy megszünteti az eljárást, mert a kiadói jog vitatott volt. Ebből azonban nem következik, hogy hamis impresszummal helyes könyvet piacra dobni. Ilyen módon sem vagyok tehát az ügyben érintett.

Amit viszont elfelejtett mondani Csapody képviselőtársunk, az egyrészt az - erre utalt az államtitkár úr -, hogy nincsen per a minisztérium ellen. Lehet, hogy az akció éppen arra irányul, hogy peren kívül lehessen a minisztériumról néhány tízmillió forintot leakasztani. (Az elnök a csengő megkocogtatásával jelzi az idő leteltét.) Nem lenne helyes ennek befeküdni.

Másrészt hadd hívjam fel a figyelmet arra, hogy a Korona Kiadó ma is létező...

Előző Következő

Eleje Tartalom Homepage